Programowalny układ GreenPAK SLG47004 z zaawansowanymi peryferiami analogowymi

Dialog Semiconductor wprowadził do produkcji układ SLG47004 – pierwszy programowalny analogowy układ z rodziny GreenPAK. Układ oferuje takie funkcje jak np. wzmacniacz pomiarowy z autokompensacją, potencjometry sterowane cyfrowo, przełączniki analogowe, a także wiele różnych funkcji cyfrowych. Układ ma wymiary 3×3 mm i jest w pełni programowalny. Pozwala to inżynierom na zaprojektowanie własnego układu analogowego szybko i taniej niż w przypadku układu opartego o elementy dyskretne.

Podobnie jak pozostałe układy z serii GreenPAK, SLG47004 jest w dużym stopniu konfigurowalny i projektant może utworzyć wiele nowych funkcji dla układu. Przykładowo wzmacniacz operacyjny w paśmie 8 MHz można skonfigurować jako wzmacniacz pomiarowy. Potencjometry cyfrowe można wykorzystać do automatycznej kompensacji wzmacniacza lub jako niezależny 10-bitowy potencjometr 100 kΩ. Wszystkie funkcje zawarto w jednym układzie scalonym, co umożliwia utworzenie kompletnego systemu analogowego lub analogowego front-endu (AFE).

Oprogramowanie GreenPAK Designer dla układu SLG47004 umożliwia szybką, dokładną i kompletną symulację wzmacniaczy operacyjnych, potencjometrów cyfrowych, przełączniki analogowe, komparatory, bloki cyfrowe, a nawet niektóre elementy na zewnątrz układu. Program umożliwia także programowanie układów.

 Więcej o układach GreenPAK przeczytasz w artykule GreenPAK – układy programowalne o jakich nie słyszeliście

 

Na rynku dostępne są już próbki układów, a masowa produkcja ruszy w pierwszym kwartale 2021 roku. Więcej informacji na stronie: https://www.dialog-semiconductor.com/products/slg47004

O autorze