Nexperia wprowadza do oferty nowe tranzystory RET o napięciu do 80 V

Firma Nexperia wprowadziła na rynek pierwszą rodzinę tranzystorów RET (Resistor-Equipped Transistor) o napięciu do 80 V. Elementy mogą być wykorzystane w układach motoryzacyjnych o napięciu 48 V. Można je użyć także w innych układach wysokiego napięcia, w których często dochodzi do impulsów przekraczających możliwości elementów o napięciu 50 V.

Tranzystory RET pozwalają na oszczędność miejsca oraz zmniejszenie kosztów produkcji. Elementy oferują wbudowane rezystory polaryzujące w jednej obudowie SOT23 (250 mW Ptot) lub SOT323 (235 mW Ptot). Dostępne są także podwójne układy RET z dwoma tranzystorami i dwoma dobranymi zestawami rezystorów polaryzujących w obudowie SOT363 o dopuszczalnej mocy 350 mW.

Nowe serie tranzystorów (NHDTx i NHUMx) składają się z 42 elementów PNP / NPN. Wśród nich są te same kombinacje rezystorów polaryzujących, co w elementaqch Nexperia o napięciu 50 V. Tranzystory mogą pracować z prądem do 100 mA i są również zgodne ze standardem AEC-Q101.

Więcej informacji na stronie https://www.nexperia.com/products/bipolar-transistors/resistor-equipped-transistors-rets/#/p=1,s=0,f=,c=,rpp=,fs=0,sc=,so=,es=

O autorze