Nowe komputery przemysłowe OnLogic z procesorami Intel Elkhart Lake

Firma OnLogic poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowych chłodzonych pasywnie komputerów przemysłowych wyposażonych w procesory Intel Atom x6000E, Celeron N, a także Pentium J, znanych jako układy „Elkhart Lake”. Komputery Helix 300 oraz Karbon 400 dołączają do oferty konfigurowalnych, pasywnie chłodzonych komputerów OnLogic przeznaczonych do systemów Przemysłu 4.0.

Komputery Helix 300 korzysta z dużych możliwości najświeższych procesorów Intel Celeron i Pentium. Cechują się małą wysokością oraz pasywnym chłodzeniem. Jest przeznaczony do użycia jako urządzenie brzegowe sieci IoT. Jest w stanie obsłużyć trzy niezależne ekrany 4K, może pracować w temperaturach 0°C – 50°C i oferuje wiele opcji konfiguracyjnych.

Urządzenia z serii Karbon 400 oferuje wszystkie zalety komputerów Helix 300 i dodatkowo są zabezpieczone przed trudnymi warunkami środowiskowymi. Nowe modele można skonfigurować z procesorem dwurdzeniowym Intel Atom X6211E lub czterordzeniowym Atom X6425E. Modułowa budowa rozwiązania umożliwia użytkownikom dobór potrzebnych opcji komunikacji i możliwości potrzebnych w przygotowywanej aplikacji. Komputery oferują zakres temperatur pracy od -40°C do +70°C oraz pasywne chłodzenie.

Karbon 430 oferuje także dwa sloty M.2 2280, które można wykorzystać do dołączenia dodatkowej pamięci masowej, komunikacji bezprzewodowej lub modułów I/O. Dysponuje także slotem na karty SIM, co pozwala na wyposażenie komputera w łączność komórkową.

Nowe komputery będą dostępne w drugim kwartale 2021 roku. Podobnie, jak inne urządzenia OnLogic, będą dostępne w wielu konfiguracjach. Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.onlogic.com/elkhart-lake-computers

O autorze