Nowe bezpieczniki elektroniczne firmy Toshiba

Toshiba Electronics Europe poszerzyła swoją ofertę dotyczącą bezpieczników elektronicznych i wprowadziła do oferty układ TCKE712BNL. Nowy produkt zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Sprawdzi się w szerokim zakresie aplikacji, m.in. w kamerach, przenośnych odkurzaczach i elektronarzędziach, robotach sprzątających, serwerach, inteligentnych głośnikach i wielu innych.

Tradycyjne bezpieczniki, szklane lub półprzewodnikowe, chronią układ przed uszkodzeniem przez zbyt duży prąd na liniach zasilania. Bezpieczniki elektroniczne również pełnią tą rolę, ale są bardziej efektywną alternatywą. Umożliwiają m.in. wielokrotne przebicie bezpiecznika, automatyczny reset za pomocą wewnętrznego sygnału logicznego, krótszy czas odpowiedzi, a także szeroki zakres wbudowanych funkcji zabezpieczających.

Rezystancja w stanie włączenia wynosi jedynie 53 mΩ, natomiast czas przebicia wynosi jedynie 320 ns. Układ TCKE712BNL może pracować pod napięciem z zakresu od 4,4 V do 13,2 V. Użytkownik może regulować próg zabezpieczenia napięciowego, co pozwala dostosować układ do wymagań aplikacji. Produkt zawiera także zabezpieczenia nadprądowe, temperaturowe i przeciwzwarciowe. Jest w stanie także sygnalizować możliwe błędy w układzie, co pozwala wykryć je na wczesnym etapie projektowania. Dzięki funkcji blokowania prądu wstecznego, układ można stosować w systemach multipleksowanych.

Układ TCKE712BNL jest dostępny w obudowie WSON10 o wymiarach 3,00 x 3,00 mm.

Więcej informacji na stronie: https://toshiba.semicon-storage.com/eu/semiconductor/product/power-management-ics/efuse-ics/detail.TCKE712BNL.html

O autorze