LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe roboty w ofercie YAMAHA

YAMAHA Motor Europe rozszerzyła na przestrzeni 2020 roku swoją ofertę o szereg nowych urządzeń. Są to m.in. dwa roboty typu SCARA, seria modułowych transporterów liniowych LCMR200 oraz system wizyjny RCXIVY2+.

Roboty SCARA YK-XE

Do oferty weszły dwa nowe modele w serii SCARA YK-XE: YK610XE-10 o długości ramienia 610 mm oraz YK710XE-10 o długości ramienia 710 mm. Urządzenia bazują na technologii YK-XE z maksymalnym udźwigiem 10 kg i standardowym czasem cyklu 0,39 (YK610XE-10) lub 0,42 sekundy (YK710XE-10).

Wraz z robotem SCARA YK400XE-4 o długości ramienia 400 mm, seria YK-XE obejmuje teraz trzy modele. Daje więc jeszcze szerszy zakres zastosowań – od przenoszenia i sortowania małych komponentów w produkcji np. smartfonów i komputerów, po pracę z dużymi elementami jak np. te wykorzystywane w sprzęcie AGD i branży automotive.

Transportery liniowe LCMR200

YAMAHA wprowadziła w ostatnim czasie do oferty również transportery liniowe nowej serii LCMR200. Konstruktorzy utrzymali wysoką dokładność i krótki skok, charakterystyczne dla dotychczasowego modelu LCM-100. Poprawili jednak konstrukcję modułu. Prowadnicę liniową i szynę karetki powiększono i wzmocniono przy zachowaniu tej samej wielkości całkowitej. W rezultacie otrzymano model, który nadaje się do pracy w środowiskach, w których obecne są ciała obce i szumy statyczne.

System pozwala na obsługę nawet 64 karetek (ang. sliders) przez jeden sterownik YHX. Dzięki stworzeniu nowego modelu programowania z użyciem Standardowego Profilu wyeliminowano konieczność programowania pojedynczych zdarzeń kontrolera. Znacząco ułatwia to proces integracji.

System wizyjny RCXiVY2+

Kolejnym z wprowadzonych na rynek nowych rozwiązań YAMAHA jest nowy system wizyjny – RCXiVY2+, umożliwiający wykrywanie obiektów o nieregularnym kształcie. Dzięki temu można go z powodzeniem stosować m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym i odzieżowym.

System został wyposażony w nową wysokowydajną kamerę, a dzięki większym możliwościom przetwarzania danych, jego czas rozpoznawania jest nawet o 45% krótszy niż w obecnym modelu iVY2. Nowy model jest również w pełni zintegrowany z robotami poprzez włączenie kart sterowania wizją, oświetleniem i śledzeniem do kontrolera robotów serii RCX3. Ta zmiana umożliwia sterowanie robotem, przetwarzanie obrazu, sterowanie oświetleniem, a także kontrolę przenośnika z programu robota. Znacznie skraca to czas konfiguracji urządzenia.

Więcej na www.renex.pl oraz www.renexrobotics.pl

Autor: RENEX
Tagi: news, Renex, Yamaha