Kontroler AVB dla samochodowych urządzeń audio od Microchip

Microchip Technology wprowadził do oferty układ do obsługi samochodowych systemów audio przy pomocy standardów AVB. Układ LAN9360 to kompletny kontroler Ethernet z zaimplementowanymi protokołami embedded. Kontroler jest przeznaczony do samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych opartych o sieć Ethernet.

Mostek Ethernet AVB LAN9360

Układ LAN9360 pozwala na połączenie samochodowych urządzeń audio, takich jak głośniki, wzmacniacze, mikrofony, systemy nawigacyjne, tunery radiowe i inteligentne zagłówki z interfejsem Ethernet ACB. Kontroler pełni rolę mostka pomiędzy Ethernet AVB, a interfejsami I2S, TDM lub PDM. Obsługuje wszystkie funkcje AVB dotyczące transferu audio, w tym protokół precyzyjnej synchronizacji czasu (gPTP), obsługę znaczników czasu, a także obsługę protokołów kontroli przesyłania danych takich jak HDCP. Zapewnia także wsparcie dla bezpiecznego uruchamiania urządzenia oraz bezpiecznej aktualizacji przez Ethernet. Układ LAN9360 zapewnia pełną funkcjonalność i konfigurację i nie wymaga zewnętrznego sterowania.

Kontroler jest zgodny ze standardami branżowymi dotyczącymi obsługi AVB w sieciach Ethernet , w tym IEEE 802.1BA-2011, IEEE802.1AS, IEEE1722 oraz IEEE1733. Jest też certyfikowany przez konsorcjum Avnu Alliance jako zgodny ze standardami.

Więcej informacji na stronie https://www.microchip.com/wwwproducts/en/LAN9360

O autorze