Zestaw ewaluacyjny Sensirion z czujnikiem CO2 SCD4x

Sensirion wprowadził do oferty zestaw ewaluacyjny z SEK-SCD41 z czujnikiem CO2. Zestaw zaprojektowano do łatwego i taniego rozwoju projektów wykorzystujących czujnik Sensirion SCD4x.

SCD4x to sensor nowej generacji oferujący bardzo dobre parametry w niskiej cenie. Element korzysta z fotoakustycznej metody pomiaru, a także z opatentowanych technologii PASens i CMOSens. Umożliwia to osiągnięcie wyjątkowo niskich wymiarów czujnika oraz dobrych parametrów pomiaru. SCD4x ma też wbudowany czujnik wilgotności i temperatury, co pozwala na kompensację odczytów CO2, a także wysłanie danych o wilgotności i temperaturze do hosta. Dodatkowo, szeroki zakres napięć zasilania (2,4 – 5,5 V), odporność na warunki zewnętrzne i możliwość regulacji poboru mocy sprawiają, że czujnik spełnia różne wymagania aplikacyjne.

Zestaw ewaluacyjny składa się z płytki z zainstalowanym sensorem, złączem JST oraz otworami montażowymi. Do płytki dołączono adapter JST-Ethernet umożliwiający połączenie płytki z platformą SEK-SensorBridge i obsługę czujnika za pomocą programu SEK-ControlCenter. Dodatkowo, zestaw zawiera przewód JST pozwalający na połączenie czujnika z platformami wbudowanymi takimi, jak Arduino czy Raspberry Pi.

Więcej informacji o czujnikach SCD4x na stronie https://www.sensirion.com/en/environmental-sensors/carbon-dioxide-sensors/carbon-dioxide-sensor-scd4x/

Więcej o zestawach rozwojowych Sensorion na stronie https://www.sensirion.com/en/environmental-sensors/evaluation-kit-sek-environmental-sensing/

O autorze