Nowe narzędzia STMicroelectronics dla aplikacji wizji maszynowej opartej o AI

STMicroelectronics opublikował nowy pakiet programowy z funkcjami sztucznej inteligencji. Jednocześnie wprowadził do oferty moduł z kamerą, co pozwala na budowę aplikacji wizji maszynowej pracujących na mikrokontrolerach STM32.

Pakiet FP-AI-VISION1 zawiera przykłady demonstrujące aplikacje wizji maszynowej oparte o konwolucyjne sieci neuronowe. Przykłady opracowano na mikrokontroler STM32H747, ale można łatwo je przenieść na inne układy STM32. Oprogramowanie zawiera kilka przykładów aplikacji, ale sieci neuronowe można wyuczyć za pomocą własnych zestawów danych, co pozwala użyć kodu w wielu różnych zastosowaniach. Pakiet jest częścią ekosystemu STM2Cube.

Moduł B-CAMS-OMV z kamerą jest kompatybilny z pakietem FP-AI-VISION1. Zawiera kolorowy czujnik obrazu MB1379 OV5640 o rozdzielczości 5 MPix. Płytka jest zgodna z zestawami ewaluacyjnymi (np. z serii Discovery) ze złączem ZIF. Natomiast zamontowane złącza Waveshare i OpenMV umożliwiają podłączenie kamer na światło widzialne i podczerwone firm zewnętrznych, co z kolei pozwala spełnić wymagania szerszego zakresu aplikacji wizji maszynowej.

Więcej informacji na stronach FP-AI-VISION1 i B-CAMS-OMV

O autorze