Nowe układy analogowe Maxim Integrated do aplikacji IoT

Maxim Integrated wprowadził do oferty trzy nowe układy przeznaczone do aplikacji IoT. Są to: wzmacniacz pomiarowy MAX41400, precyzyjny wzmacniacz operacyjny MAX40108 oraz zegar RTC MAX31343 z wbudowanym generatorem MEMS. Układy cechują się dużą oszczędnością energii, co według producenta umożliwia nawet dwukrotne przedłużenie czasu pracy na baterii. Oferują także wysoką precyzję i ochronę przed czynnikami środowiskowymi.

Wzmacniacz pomiarowy MAX41400 oferuje czterokrotnie wyższą precyzję pomiaru oraz o 55% dłuższy czas pracy na baterii w stosunku do układów konkurencji. Zapewnia niskie napięcie niezrównoważenia na poziomie 25 µV, niskie szumy, programowalne wzmocnienie oraz pobór prądu na poziomie jedynie 65 µA.

Precyzyjny wzmacniacz operacyjny MAX40108 jest w stanie pracować z bardzo niskimi napięciami zasilania, nawet do 0,9 V. Połączenie niskiego napięcia zasilania, małej konsumpcji mocy, a także prądu spoczynkowego na poziomie 25,5 µA pozwalają na znaczne wydłużenie, a nawet podwojenie czasu pracy sensora na baterii.

Zegar RTC MAX31343 ze zintegrowanym generatorem MEMS zapewnia dokładność pomiaru czasu na poziomie ±5 ppm. Zintegrowany oscylator umożliwia niezawodną pracę i eliminuje błędy powodowane przez generator kwarcowy. Niewielkie wymiary, dokładność, a także niezawodność układu jest możliwa dzięki innowacyjnej obudowie zaprojektowanej przez specjalistów z firmy Maxim.

Więcej informacji o układach analogowych Maxim Integrated znajdziesz na stronie Essential Analog ICs

O autorze