Konkurs na najlepszy artykuł o tematyce LoRaWAN dla Studentów i Absolwentów Politechniki Śląskiej

Firma JM elektronik zaprasza studentów ostatniego roku i absolwentów 2020 i 2021 Politechniki Śląskiej, którzy interesują się elektroniką, automatyką czy mechatroniką, do udziału w konkursie. Polega on na opracowaniu jak najlepszego artykułu popularno-naukowego artykułu technicznego dotyczącego praktycznego zastosowania LoRaWAN.

Konkurs ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o LoRa i LoRaWAN – standardzie komunikacji bezprzewodowej zdobywającym popularność wśród projektantów i producentów urządzeń IoT na całym świecie. Polega na kreowaniu przez uczestników pomysłów na praktyczne zastosowanie urządzeń komunikujących się z wykorzystaniem sieci LoRaWAN, na przykładzie urządzeń produkcji jednej z firm z oferty JM elektronik, Adeunis (także pod linkiem).

Konkurs jest objęty Honorowym Patronatem Rektora Politechniki Śląskiej. Najciekawsze opracowanie zostanie nagrodzone kwotą 1500 PLN za prawo do publikacji artykułu.

Przebieg konkursu

Pierwszym krokiem jest rejestracja zainteresowanych konkursem uczestników w Formularzu.

Organizator zaprasza studentów trzech ostatnich semestrów studiów inżynierskich, dwóch ostatnich semestrów studiów magisterskich (i dwóch ostatnich semestrów studiów doktoranckich także), a także absolwentów Politechniki 2020 i 2021.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie, do dnia 07.03.2021, należy przesłać artykuł na adres iit@jm.pl – lecz wcześniej należy zarejestrować się pod linkiem. W drugim etapie, w dniach 17.03-22.03.2021 autorzy zakwalifikowanych artykułów będą mogli je zaprezentować podczas krótkiego spotkania online.

Rozstrzygnięcie konkursu przewidziano na 26.03.2021.

Sam artykuł ma zawierać minimum 1000 słów, format A4, plik pdf, grafiki autorskie lub zapożyczone ze stron www.jm.pl i lorawan.com.pl. Oczekiwania nie są więc wygórowane z technicznego punktu widzenia, natomiast organizator liczy na ciekawe pomysły.

Wszelkie wytyczne odnośnie artykułu konkursowego zawiera Regulamin Konkursu.

W celu zapewnienia każdemu z uczestników komfortu twórczego konkurs ma wyznaczonego animatora i opiekuna, będącego jednocześnie studentem Politechniki Śląskiej. Jego zadaniem jest skontaktowanie się z każdym uczestnikiem, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, a nawet podpowiedzenie, gdzie szukać inspiracji i wiedzy. Nasz animator i opiekun konkursu będzie się kontaktował z uczestnikami konkursu w oparciu o dane z formularza rejestracyjnego.

JM elektronik obchodzi właśnie 30-lecie działalności. Zatrudnia łącznie niemal 200 osób i specjalizuje się w produkcji kontraktowej elektroniki, dystrybucji elementów elektronicznych, automatyki oraz komputerów przemysłowych.

O autorze