LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

RENEX dostarcza okna podawcze własnego projektu do laboratorium Centrum Onkologii w Katowicach

Należąca do Grupy RENEX spółka CLEANROOM opracowała i dostarczyła okna podawcze dla materiałów niebezpiecznych do Oddziału Onkologii Szpitala im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach. Realizacja objęła zaprojektowanie, wytworzenie i zamontowanie czterech aktywnych okien podawczych.

Okna podawcze to elementy infrastruktury pozwalające na przekazywanie przedmiotów pomiędzy rozgraniczonymi strefami o różnym poziomie czystości. Na potrzeby szpitala opracowano tzw. aktywną – ciśnieniową wersję urządzenia – podłączoną do funkcjonującego w budynku systemu nawiewowo-wywiewnego. Uzyskana w komorze podawczej różnica ciśnień względem sąsiadujących pomieszczeń pozwoliła na zredukowanie do minimum możliwości przenikania cząstek pomiędzy nimi.

Grupa RENEX od wielu lat dostarcza rozwiązania w technologii cleanroom na potrzeby m.in. szpitali, instytutów czy zakładów, gdzie wymaga się zachowania specjalnych procedur czystości.

Oprócz opracowywania autorskich rozwiązań Grupa RENEX dostarcza również gotowe urządzenia i elementy infrastruktury na potrzeby podwykonawców realizujących projekty budowlane także w związku z trwającą pandemią. Dzięki bardzo wysokim stanom magazynowym w Polsce, Grupa dostarcza niemalże wszystkie podstawowe produkty ze swojej oferty w terminie 7 dni. Bogaty park maszynowy oraz zespół specjalistów pozwala również na realizację nietypowych zleceń wymagających dedykowanych projektów.

Oferta spółki Cleanroom

W dostępnej od ręki ofercie znajdują się m.in.:

Jednoosobowe śluzy osobowe typu airshower CR-GAS-004 (1000x1400x2200 mm) z filtrami (wstępnym i HEPA) oraz automatycznym nawiewem powietrza z 12 dysz (23-25 m/s).

Pasywne okna podawcze wyposażone w zabezpieczenie krzyżowe tj. takie, które umożliwia otwarcie tylko jednych drzwiczek w tym samym czasie.

Aktywne okna podawcze. Dostępne w wersji ciśnieniowej – podpinane do funkcjonującego w budynku systemu nawiewowo-wywiewnego. Dostępne są także w wersji laminarnej – tj. wyposażone w filtry wstępny i HEPA pracujące w oparciu o zamknięty obieg powietrza.

Filtrowentylatory pozwalające na uzyskanie równomiernego nawiewu filtrowanego powietrza. Dostępne jako gotowe jednostki do zamontowania w ramach sufitowych bądź jako komory laminarne tj. urządzenia składające się ze stołu roboczego i umieszczonego nad nim modułu filtrowentylatora.

Cleanboxy czyli uniwersalne i mobilne pomieszczenia czyste o przybliżonych wymiarach wewnętrznych 2000 x 2500mm albo 2500 x 2500 mm przy 2200 mm wysokości. Moduły wyposażone są w zintegrowany system filtracji powietrza i stanowią najbardziej uniwersalne i najszybsze rozwiązanie problemu budowy stref podwyższonej czystości.

Wymienione wyżej urządzenia i produkty stanowią jedynie niewielką część oferty RENEX Group – CLEANROOM. Grupa dostarcza również meble przemysłowe oraz odzież specjalistyczną własnej produkcji oraz produkty na indywidualne zamówienie.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX – dth@renex.pl

Więcej na www.renex.pl oraz na www.cleanroom.com.pl.

Autor: RENEX
Tagi: news, Renex