[ZAKOŃCZONY] Wygraj płytkę rozwojową Microchip Curiosity HPC

Firma Microchip oraz portal Mikrokontroler.pl zachęcają do wzięcia udziału w loterii. Do wygrania jest płytka rozwojowa Curiosity HPC (DM164136). Nawet w przypadku braku wygranej, wszyscy uczestnicy otrzymują kupon umożliwiający zakup tej płytki z 20% zniżką i darmową wysyłką.

Curiosity HPC to idealna platforma do zapoznania się z możliwościami nowoczesnych 8-bitowych mikrokontrolerów PIC®. Jej układ i połączenia zewnętrzne zapewniają dostęp do układów peryferyjnych niezależnych od rdzenia, tzw. Core Indepenedent Peripherals (CIP) dostępnych w wielu nowszych 8-bitowych mikrokontrolerach firmy Microchip. Peryferia te umożliwiają użytkownikowi integrację różnych funkcji systemowych w jednym MCU, upraszczają projekt, a także obniżają zużycie energii oraz koszta elementów.

Płytka zapewnia swobodę eksperymentowania dzięki złączom aplikacyjnym z wyprowadzeniami uziemienia (GND) i napięcia zasilania (VDD). Zawiera również zestaw diod sygnalizacyjnych, przyciski i potencjometr. Dodatkowo oferuje dwa gniazda mikroBUS umożliwiające błyskawiczne podłączenie różnych kart typu Click Board, których można używać podczas tworzenia aplikacji. Wszystkie połączenia ze złączami mikroBUS, diodami LED, przełącznikami i potencjometrem oznaczono nazwą portu mikrokontrolera co znacząco ułatwia programowanie. Zapewniono także pełne wyprowadzenie pinów mikrokontrolera w celu poprawienia wszechstronności płytki Curiosity HPC.

Płytka rozwojowa Curiosity HPC pozwala jednocześnie na zapoznanie się z obsługą nowej rodziny mikrokontrolerów Microchip PIC18 Q84. Jest to pierwsza seria, którą można wykorzystać do przesyłania i odbierania danych przez magistralę CAN FD. Wraz z szeroką gamą peryferiów CIP, które obsługują różnorodne zadania bez konieczności interwencji procesora, rodzina Microchip PIC18 Q84 pozwala skrócić czas i obniżyć koszty podłączenia systemów do sieci CAN FD.

Cechy płytki:

  • Obsługa 8-bitowych mikrokontrolerów w 40- i 28-pinowej obudowie.
  • Pełna kompatybilność z konfiguratorem kodu MPLAB® Code Configurator i MPLAB® X w wersji 3.05 lub nowszym.

Więcej informacji o płytce Curiosity HPC znajdziesz na stronie https://www.microchip.com/developmenttools/ProductDetails/DM164136

Reguły loterii:

  1. Organizatorem loterii jest firma Microchip.
  2. Warunkiem wzięcia udziału w loterii jest rejestracja na stronie firmy Microchip.
  3. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 marca 2021 włącznie.
  4. Zwycięzcę wyłonią przedstawiciele firmy Microchip w terminie do 30 kwietnia 2021.
  5. Nagroda zostanie wysłana do laureata przez firmę Microchip po nawiązaniu z nim kontaktu.
  6. Organizator ponosi wszelkie koszty wynikające z dostawy nagród oraz przepisów podatkowych.

O autorze