Nowy zestaw rozwojowy ST B-L462E-CELL1 z modułem komunikacyjnym LTE-M/NB-IoT oraz kartą eSIM

STMicroelectronics wprowadził do oferty zestaw rozwojowy B-L462E-CELL1 umożliwiający łączność z sieciami LTE-Cat M i NB-IoT i zawierający układ karty eSIM. Zestaw pozwala na szybkie opracowanie aplikacji łączących się z komórkowymi sieciami IoT.

Najważniejszym elementem zestawu jest moduł Murata LBAD0ZZ1SE składający się z mikrokontrolera STM32L462REY6TR, wbudowanej karty eSIM ST4SIM-200M certyfikowanej przez GSMA, a także modemu LTE Cat M/NB LBAD0XX1SC-DM. Karta eSIM jest preprogramowana i umożliwia pracę w sieci Truphone. Zestaw umożliwia pracę bezpośrednio po wyjęciu z opakowania, a także zdalne przydzielanie profilu karcie SIM oraz aktualizacje OTA. Użytkownik może od razu uruchomić płytkę – wystarczy tylko podłączyć zasilanie przez kabel USB lub włożyć trzy baterie AAA. Karta eSIM zostanie aktywowana, a płytka połączy się z siecią komórkową, co pozwoli rozpocząć proces projektowania aplikacji.

Zestaw B-L462E-CELL1 oferuje także wysoki poziom zabezpieczeń przed atakami za pośrednictwem sieci komórkowej. Układ ST4SIM-200M oparto o sprawdzony rdzeń ST33 Arm SecureCore SC300, spełniający standardy CC EAL5+ oraz GSMA SGP.02 v3.2.

Więcej informacji o zestawie znajdziesz na stronie www.st.com/b-l462e-cell1

O autorze