Nowy mikrofon MEMS Infineon zgodny ze standardem motoryzacyjnym AEC-Q103

Infineon Technologies wprowadził do oferty nowy mikrofon MEMS XSENSIV IM67D130A. Jest to pierwszy mikrofon na rynku zgodny z standardem AEC-Q103 dla aplikacji motoryzacyjnych. Pomaga to uprościć proces projektowania i zmniejsza ryzyko błędów podczas certyfikacji.

Mikrofon oferuje zwiększoną temperaturę pracy: od -40°C do +105°C. Akustyczny punkt przeciążenia (AOP) wynosi 130 dB SPL, co oznacza, że mikrofon jest w stanie odbierać nawet bardzo głośne dźwięki i przetwarzać je bez wprowadzania zakłóceń. To sprawia, że element można umieścić zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu. Mikrofon IM67D130A idealnie sprawdzi się w aplikacjach wewnętrznych takich, jak systemy głośnomówiące, komunikacja wewnątrz kabiny i systemy aktywnej redukcji szumu. Nadaje się także do aplikacji zewnętrznych jak syreny czy czujniki warunków drogowych.

Korzystny stosunek sygnału do szumu (SNR) rzędu 67 dB w połączeniu z niskim poziomem zakłóceń powoduje, że mikrofon ma świetną jakość odtwarzania mowy. Umożliwia to wykorzystanie go w systemach rozpoznawania mowy. Układ można także stosować z algorytmami kształtowania dźwięku w matrycach złożonych z wielu mikrofonach.

Mikrofon jest dostępny w obudowach PG-LLGA-5-4. Więcej informacji na stronie https://www.infineon.com/cms/en/product/sensor/mems-microphones/mems-microphones-for-automotive/?redirId=136554

O autorze