Mikro-automatyka inwestuje w kolejne urządzenie YAMAHA SMT we współpracy z RENEX

Firma Mikro-automatyka poinformowała o zwiększeniu mocy przerobowych i osiągnięciu pełnej elastyczności produkcji dzięki inwestycji w czwarte już urządzenie pick&place: YAMAHA YSM10.

Działająca od niemal 20 lat Mikro-automatyka z Gdańska specjalizuje się w wysoko precyzyjnej produkcji pakietów elektronicznych. Firma dostarcza szeroki wachlarz usług obejmujący montaż SMT i THT, wsparcie logistyczne oraz projektowe. Cieszy się dużym zaufaniem swoich klientów.

Mikro-automatyka YAMAHA YSM10 RENEX

„Rok 2020 i początek 2021 pokazał, że mamy w firmie duże zapotrzebowanie na dwie wysoko wydajne i wymienne linie produkcyjne. Stąd decyzja o wzmocnieniu naszej drugiej linii o maszynę YSM10. Obie linie uzyskały w ten sposób realną wydajność do 50 tys. elementów na godzinę każda. Ta rozbudowa ma dla nas duże znaczenie pod kątem niezawodności. Dysponujemy nowym parkiem maszynowym w postaci dwóch niezależnych linii, dwóch niezależnych pieców 15-strefowych, dwóch stanowisk AOI na kontroli i dodatkowych 7 mikroskopów stereoskopowych. Daje to naszym klientom pewność najwyższej jakości, terminowości i niezawodności montowanych u nas urządzeń” – komentuje Michał Szypliński, właściciel Mikro-automatyki.

Zaimplementowany w firmie Mikro-automatyka automat YAMAHA YSM10 został stworzony w celu zagwarantowania najwyższej wydajności i precyzji w warunkach intensywnej eksploatacji. Jest to najszybsze urządzenie w swojej klasie, o wydajności do 46000 CPH zachowujące przy tym precyzję na poziomie ±0,025 mm. Montaż może przebiegać na płytkach o wielkości nawet 510×460 mm. Automat w standardzie wyposażono w odcinacze taśmy, co znacząco pomaga w utrzymaniu porządku i utylizacji odpadów. Możliwe jest również rozszerzenie jego funkcjonalności o weryfikację współpłaszczyznowości, automatyczny zapis ustawień, zmieniacz tacek, multikamerę czy też system UPS.

O autorze