Nowa polska drukarka 3D Zmorph i500

Na światowy rynek druku 3D wchodzi nowa drukarka przemysłowa. Opracowała ją polska firma Zmorph z Wrocławia, spółka portfelowa Warsaw Equity Group. Urządzenie i500 charakteryzują bardzo korzystne proporcje ceny do jakości. Maszyna ma szansę przyspieszyć produkcję i zmniejszyć jej koszty w wielu branżach. Tym samym Zmorph wchodzi w nowy segment rynku druku 3D: przemysłowego i profesjonalnego.

Obszar roboczy Zmorph i500 to aż 500 x 460 x 300 mm, co pozwala na drukowanie wielu części na raz lub produkowaniu dużych modeli o skomplikowanej geometrii. Podwójny Ekstruder Dual Drive z unikatowym kołyskowym przełączaniem głowic pracuje z użyciem różnych sensorów i tensometrów zapewniając najwyższą jakość druku.

Zmorph i500 jest łatwy w obsłudze. Posiada ergonomicznie położony panel dotykowy z przyjaznym dla użytkownika interfejsem oraz intuicyjny system kontroli przepływu filamentu, dzięki czemu operator musi jedynie rozpocząć projekt i czekać na rezultat. Sensoryka maszyny czuwa nad tym, żeby materiał przepływał bez przeszkód.

Aby zapewnić maksymalny czas pracy i wydajność urządzenia, Zmorph i500 dysponuje rozproszonym systemem sterowania oraz osobnym dostępem do różnych modułów. To sprawia, że serwis i utrzymanie maszyny są znacznie łatwiejsze i szybsze.

Urządzenie spełnia wyśrubowane normy higieny pracy. Drzwi zostały wyposażone w elektrozamek, uniemożliwiający dostęp do wnętrza drukarki podczas pracy. System przepływu powietrza dba o odpowiednią filtrację i rozprowadzanie temperatury wewnątrz maszyny. Dodatkowo, projektanci pomyśleli o bezpieczeństwie przygotowywanych prototypów. W łatwy sposób można zdemontować moduł Wi-Fi, aby fizycznie zablokować możliwość łączenia się maszyny z internetem i utrudnić nieautoryzowany dostęp do projektów wykonywanych przez urządzenie w danym momencie.

Więcej informacji na stronie https://zmorph3d.com/products/zmorph-i500/

O autorze