Nowa nakładka PoE+ HAT od Raspberry Pi

Fundacja Raspberry Pi wprowadziła na rynek nową nakładkę PoE+ HAT. Produkt umożliwia dostarczenie większej mocy niż poprzednik (Raspberry Pi PoE HAT), obsługuje standard 802.11at PoE+, a także wydziela mniej ciepła.

Raspberry Pi PoE+ HAT

Oryginalna nakładka pracowała w standardzie 802.3af, co pozwalało na dostarczenie do komputera przynajmniej 13 W mocy. To wystarczy do zasilania Raspberry Pi 4 nawet przy maksymalnym obciążeniu, ale nie wystarczy do zaspokojenia potrzeb również urządzeń USB. Nakładka PoE+ spełnia wymagania nowego standardu 802.3at. W połączeniu z kompatybilnym kluczem lub cewką indukcyjną jest w stanie dostarczyć do 25 W mocy.

Głównym powodem powstania nowej nakładki były opóźnienia na rynku półprzewodników, które miały duży wpływ na produkcję nakładki PoE pierwszej generacji. Nowa nakładka będzie w ofercie firmy równolegle do nakładki poprzedniej generacji, co pozwoli użytkownikom na rozważenie migracji na nowy produkt, który będzie miał krótszy czas realizacji zamówienia.

Nakładkę Raspberry Pi PoE+ HAT można zamówić w sklepie internetowym Kamami.pl, oficjalnego dystrybutora produktów Raspberry Pi w Polsce. Produkt będzie wysyłany w drugiej połowie czerwca 2021 roku.

O autorze