Robot przemysłowy YAMAHA LCMR200 zdobywa iF Design Award oraz Red Dot Award

Grupa RENEX, dystrybutor YAMAHA Robotics, poinformowała, że robot przemysłowy LCMR200 zdobył prestiżowe niemieckie nagrody iF Design Award oraz Red Dot Award: Product Design 2021.

Jest to ósmy rok z rzędu, w którym firma YAMAHA zdobyła nagrodę iF Design Award oraz dziesiąty, w którym otrzymała Red Dot Award. Jest to również pierwszy raz, kiedy robot przemysłowy Yamaha Motor otrzymał którąkolwiek z tych nagród.

Należy również dodać, że w tym roku te same nagrody zdobył również inny produkt z szerokiej oferty firmy YAMAHA – Trójkołowy Skuter Miejski TRICITY 300.

LCMR200 to liniowy przenośnik o modułowej konstrukcji, składający się z silnika liniowego oraz wózka (ang. slider) do pobierania i przenoszenia elementów roboczych. Wszystkie wózki mogą poruszać się z dużą prędkością, precyzją i, co istotne, niezależnie od siebie. Dzięki temu, że prace (działania) można wykonywać w toku procesu na samych wózkach, system charakteryzuje się wysoką efektywnością wykorzystania przestrzeni produkcyjnej. Zapewnia to również większą swobodę przy konstruowaniu linii i umożliwia szybkie zmiany w produkcji. Sterownik silnika jest wbudowany w cienką, jednoczęściową obudowę modułu wykonaną z anodowanego aluminium, która doskonale komponuje się z otaczającym sprzętem fabrycznym, a konstrukcja redukuje ilość okablowania.

Nagroda iF Design Award przyznawana przez fundację iF Design Foundation z siedzibą w Hanowerze, oraz Red Dot Design Award przyznawana przez niemieckie Design Zentrum Nordrhein Westfalen, są powszechnie uznawane za jedne z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie.

Więcej na www.renex.pl

O autorze