System Wygrodzenia Strefy EPA – nowość w ofercie REECO

Grupa RENEX wprowadziła do oferty produktów REECO System Wygrodzenia Strefy EPA. Pozwala on na utrzymanie zwiększonego reżimu bezpieczeństwa ESD i kontroli nad ruchem osób. Nowy, unikatowy system oparty jest o modułowe, trwałe, stalowe elementy, które dzięki swojej konstrukcji i powłokom mają właściwości antystatyczne. Dotychczasowe rozwiązania dostępne na rynku ograniczają się standardowo do taśm odgradzających i ostrzegawczych rozpinanych pomiędzy słupkami oraz naklejanych na podłodze. Z natury rzeczy nie stanowią one jednak realnej, fizycznej bariery dla osób, które chcą je przekroczyć.

Taka sytuacja powoduje problemy w utrzymaniu kontroli nad dostępem do strefy EPA – zwłaszcza tam gdzie jest ona wydzielona jako część hali produkcyjnej. Często ograniczenia tego typu są bardzo łatwe do pokonania i stanowią jedynie sugestię dla pracowników i osób postronnych. Wiąże się to z koniecznością utrzymywania dodatkowej dyscypliny i zaangażowania osób kontrolujących strefę (koordynatorów ESD). Nowy system rozwiązuje ten problem tworząc trwałe, rzeczywiste wygrodzenie strefy EPA. Umożliwiają one utrzymanie zwiększonego reżimu bezpieczeństwa ESD oraz kontroli nad ruchem osób i przemieszczaniem materiałów.

Dzięki modułowej konstrukcji i pełnej modyfikowalności system można przystosować do wymiarów i kształtów stref EPA funkcjonujących we wprowadzających go przedsiębiorstwach. Wygrodzenia można dodatkowo połączyć z bramkami kontroli dostępu i testerami zabezpieczeń antystatycznych, również dostępnymi w ofercie REECO – np. Dwukierunkową Bramką Półautomatyczną ACG-003. W ramach tego systemu osoba, która chce wejść do strefy EPA staje na płytach do pomiaru rezystancji obuwia. Po przejściu pozytywnego testu bramka otwiera się automatycznie przepuszczając jedną osobę.

Funkcja testowania zabezpieczeń

Bramki wymuszając kontrolę eliminują ryzyko wynikające z błędów ludzkich związanych z niesumiennym przestrzeganiem procedur. Zabezpieczenia są sprawdzane przy każdorazowym wejściu na halę produkcyjną. Daje to pewność, że buty bądź opaski antystatyczne nie straciły właściwości np. w trakcie przerwy w wyniku zabrudzeń, naderwań czy uszkodzeń. Eliminuje to czynnik ludzki i możliwe niedociągnięcia. Pozwala to na stworzenie w pełni wydzielonej oraz zabezpieczonej strefy EPA, nawet kiedy stanowi ona część dużej hali produkcyjnej. Co może być szczególnie istotne – poprzeczne elementy wygrodzeń zaprojektowano tak, by były łatwo demontowalne, np. w sytuacjach kiedy zaistnieje konieczność kontrolowanego wjazdu do strefy wózkiem widłowym czy wprowadzenia innych większych urządzeń.

System w standardzie pokryto powłokami w kolorach czarno-żółtych, wpisujących się w kolorystykę ostrzegawczą, nawiązującą do oznaczeń stref EPA. Inne kolory dostępne są na indywidualne zamówienie.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX – dth@renex.pl.

Więcej na www.renex.pl

O autorze