Spółka SIM z Lublina inwestuje w nową linię SMT we współpracy z RENEX

Spółka SIM z siedzibą w Lublinie poinformowała o wzroście wydajności produkcji SMT dzięki inwestycji w nową linię produkcyjną obejmującą drukarkę pasty lutowniczej YAMAHA YCP10, urządzenie Pick&Place YAMAHA YSM10 oraz piec rozpływowy TWS1385 EVO. Dla pełnego wykorzystania dostępnej przestrzeni produkcyjnej zastosowano również system transportowy REECO pozwalający na niestandardowe ustawienie części linii pod kątem prostym.

Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o. działa nieprzerwanie od 1992 roku. Jest to niezależna polska firma technologiczna specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji rozwiązań integrujących najnowsze technologie elektroniczne oraz informatyczne. Pełna elastyczność w projektowaniu zarówno sprzętu jak i oprogramowania sprawiły, że cieszy się ona zaufaniem podmiotów z wielu sektorów.

„W ostatnich latach stało się dla nas jasne, że nasza dotychczasowa wydajność montażu jest niewystarczająca w perspektywie rozwoju naszej firmy. W 2020 roku, mimo trwającej pandemii, mieliśmy bardzo dobre wyniki w zakresie pozyskiwanych kontraktów. Wszystko wskazuje na to, że trendy te będą się tylko umacniać. Pokazało nam to, że konieczne stało się wyposażenie  przedsiębiorstwa w kolejną, nową linię produkcyjną. Już na początku projektu zdaliśmy sobie jednak sprawę, że dostępne przestrzenie produkcyjne nie pomieszczą wszystkich urządzeń w standardowym ustawieniu. We współpracy z wieloletnim partnerem biznesowym – Grupą RENEX udało nam się jednak znaleźć rozwiązanie. Kompletna linia produkcyjna oparta o najwyższej klasy urządzenia YAMAHA oraz piec rozpływowy została niejako przełamana z użyciem transporterów kątowych REECO, by idealnie wpisać się w dostępną przestrzeń. Pozwoliło nam to na zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa o całą jedną linię bez konieczności przebudowy czy zmiany lokalizacji.” – komentował Pan Przemysław Podstawka – Dyrektor Pionu Produkcji i Serwisu Spółki Inżynierów SIM.

Zastosowane urządzenie YAMAHA YSM10 stworzono w celu zagwarantowania najwyższej wydajności i precyzji w warunkach intensywnej eksploatacji. Jest to urządzenie o wydajności do 46 000 komponentów na godzinę zachowujące przy tym precyzję na poziomie ±0,035 mm. Montaż może przebiegać na płytkach o wielkości nawet 510×460 mm. Automat w standardzie wyposażony jest w odcinacz taśmy z przodu i z tyłu. Znacząco pomaga to w utrzymaniu porządku i utylizacji odpadów. Możliwe jest również rozszerzenie jego funkcjonalności o weryfikację współpłaszczyznowości, automatyczny zapis ustawień, manualny system podawania tacek, multikamerę czy system UPS.

Więcej na www.renex.pl oraz www.sim.com.pl

O autorze