Tranzystor N-MOSFET Toshiba z układem ograniczającym szpilki napięcia

Toshiba wprowadziła do oferty N-kanałowy tranzystor MOSFET 40 V o oznaczeniu TPHR7404PU. Element wykonano w procesie technologicznym najnowszej generacji U-MOSIX-H. Tranzystor cechuje się niskimi szpilkami napięcia podczas przełączania, co pozwala zachować stabilność w aplikacjach impulsowych. Oznacza to, że dobrze sprawdzi się w przetwornicach synchronicznych w aplikacjach zasilaczy dzięki zmniejszonej emisji elektromagnetycznej (EMI). Element oferuje również niską rezystancję w stanie włączenia – maksymalnie 0,74 mΩ przy napięciu VGS. Napięcie progowe mieści się między 2 V a 3 V (Id = 1 mA), co zapobiega niezamierzonemu włączeniu, np. w narzędziach zasilanych z akumulatora.

Tranzystor TPHR7404PU zawiera wbudowany gasik, ograniczający szum i dzwonienie podczas przełączania. Skutkuje to również ograniczeniem wysokości szpilek napięciowych. Z tych zalet skorzystają aplikacje wysokosprawnych konwerterów DC/DC, sterowniki silników, oraz stabilizatory impulsowe.

Układ jest dostępny w obudowie SOP o wymiarach 5 x 6 mm. Jest ona niewielka i ma wyjątkowo niską rezystancję termiczną: 0,71°C/W.

Więcej informacji na stronie https://toshiba.semicon-storage.com/eu/semiconductor/product/mosfets/12v-300v-mosfets/detail.TPHR7404PU.html

O autorze