Grupa RENEX wprowadza do oferty produkty INDIUM dla przemysłu kosmicznego

Grupa RENEX poinformowała o wprowadzeniu do oferty produktów marki INDIUM przeznaczonych dla przemysłu kosmicznego

Od urządzeń elektronicznych tworzonych na potrzeby przemysłu kosmicznego często wymaga się najwyższego stopnia niezawodności pomimo działania w skrajnie trudnych warunkach. Z tego względu podmioty wytwórcze z tej branży opierają się na sprawdzonych i przetestowanych rozwiązaniach.

Jednocześnie projekty realizowane w tej dziedzinie często podlegają bardzo szczegółowym standardom i ograniczeniom w zakresie stosowanych materiałów i technik.

Biorąc to pod uwagę Grupa RENEX we współpracy z międzynarodową firmą INDIUM wprowadziła do oferty przekrój materiałów przeznaczonych do produkcji pakietów elektronicznych dla przemysłu kosmicznego.

W skład oferty wchodzą m.in.:

Pasta lutownicza NC-SMQ92 

NC-SMQ92 jest pastą lutowniczą bezhalogenkową ROL0 (RMA) typu no-clean, przeznaczoną do lutowania rozpływowego. Pastę opracowano tak, by zostawiała nieznaczne pozostałości umożliwiające badanie sondami. Można ją stosować w niemalże wszystkich najbardziej wymagających sferach, takich jak lotnictwo, przemysł kosmiczny i wojskowy. Pasta jest dostępna w wersji przeznaczonej do dozowników oraz do drukarek szablonowych.

Topnik 5RMA-RC

5RMA-RC to stabilizowany termicznie topnik kalafoniowy ROL1 (RA) przeznaczony do lutowania z użyciem preform lub drutu lutowniczego. Opracowano go tak, by stosować go w szerokim zakresie temperatur i metalizacji. Nie zawiera materiałów wymienionych na liście REACH SVHC (Q2, 2015).

Topnik 5RA-RC

5RA-RC jest również stabilizowanym termicznie topnikiem kalafoniowym ROH1 (RA) przeznaczonym do lutowania z użyciem preform lub drutu lutowniczego. Podobnie jak 5RMA-RC, topnik ten również można stosować w szerokim zakresie temperatur i metalizacji. 5RA-RC jest jednak w pełni aktywnym topnikiem co sprawia, że pozostałości po procesie rozpływu muszą zostać usunięte. Topnik ten również nie zawiera materiałów wymienionych na liście REACH SVHC (Q2, 2015).”

Drut lutowniczy z topnikiem CW-201

CW-201 jest tradycyjnym topnikiem typu RA (ROM1). Produkt ten jest zalecany do stosowania ze stopami 63Sn/36Pb i 60Sn/40Pb na niewrażliwych utlenionych częściach miedzianych, niewrażliwych zespołach elektrycznych/elektronicznych, w których pożądane jest szybkie zwilżanie, zespołach, w których pozostałości są usuwane po lutowaniu, a także do lutowania umiarkowanie trudnych metali, takich jak mosiądz i nikiel.

Drut lutowniczy z topnikiem CW-807

CW-807 spełnia najnowsze wymagania J-STD-004B typu ROL0 będąc jednocześnie łatwym w obróbce. Ma przejrzysty, bezbarwny wygląd i wydziela bardzo mało oparów. CW-807 nie zawiera dodatku lotnych rozpuszczalników ani materiałów absorbujących wodę, aby ograniczyć rozpryskiwanie. Pozostałości topnika są przezroczyste i lekko błyszczące.

Więcej na www.renex.pl

O autorze