Wielostrefowy czujnik odległości Time-of-Flight STMicroelectronics

STMicroelectronics wprowadził do oferty pierwszy wielostrefowy czujnik optyczny FlightSense™ Time-of-flight. Produkt umożliwia implementację zaawansowanych funkcji odległości w szerokim zakresie aplikacji konsumenckich i przemysłowych.

Czujnik VL53L5CX oferuje do 64 stref wykrywania oraz możliwość wykrywania wielu obiektów. Układ jest w stanie mierzyć odległość do 4 metrów w każdej strefie. Pole widzenia ma przekrój kwadratu, a kąt widzenia jest równy 63°. Czujnik sprawdzi się w aplikacjach rozpoznawania gestów, a także kompleksowej analizy sceny w 3D.

Wielkość matrycy czujnikowej można ustawić programowo. Układ jest w stanie dostarczać do 60 ramek na sekundę w trybie 4×4. Prosta konfiguracja oprogramowania pozwala na osiągnięcie wysokiej rozdzielczości w trybie 8×8. Układ VL53L5CX może być też elementem systemu korekcji trapezowej w projektorach wideo, a także dostarczyć dokładnej mapy głębii, co jest przydatne w aplikacjach VR/AR.

Dodatkowo STMicroelectronics organizuje webinarium dedykowane czujnikom optycznym time-of-flight. Webinarium odbędzie się 21 września 2021 roku, o godzinie 9.00, a także 15.00 czasu polskiego.

Więcej informacji na stronie: https://www.st.com/en/imaging-and-photonics-solutions/vl53l5cx.html

O autorze