Pochłaniacze oparów – nowość w ofercie REECO

Grupa RENEX wprowadza do szerokiej oferty urządzeń REECO nowy produkt – pochłaniacze oparów. Nowoopracowany pochłaniacz oparów RE-FCE-001 jest filtrowentylatorem, co oznacza, że łączy w sobie wentylator wyciągający zawarte w powietrzu szkodliwe substancje oraz pochłaniający je system filtracji. System tworzy jednostka główna oraz dwa wychodzące z niej elastyczne ramiona o długości 1400 mm i średnicy 60 mm.

Urządzenie stworzono z myślą o pracy w przestrzeniach produkcji i naprawy urządzeń elektronicznych – w tym strefach EPA. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występują niebezpieczne dla zdrowia opary topników. Jego możliwe przeznaczenie, w szczególności przy zastosowaniu specjalistycznych filtrów, jest jednak szersze i obejmuje inne branże oraz działalności, w których występuje konieczność zminimalizowania ekspozycji osób na zawieszone w powietrzu niebezpieczne gazy i cząstki.

Pochłaniacz oparów REECO pozwala na łatwe zabezpieczenie dwóch stanowisk pracy, które – uwzględniając długość ramion – mogą być oddalone od siebie nawet do dwóch i pół metra.

Jednostkę główną wyposażono w wentylator oraz system trzech łatwo wymiennych filtrów.

Pochłaniacz oparów REECO RE-FCE-001

Urządzenie zaprojektowano z myślą o zastosowaniu w niewielkiej odległości od użytkowników – często realizujących zadania precyzyjne. Z tego względu w zastosowanej technologii położono szczególny nacisk na poziom emitowanego dźwięku. Pochłaniacz, przy standardowych ustawieniach 50% prędkości silnika, nie przekracza poziomu głośności 55 dbA. Dzięki temu, jednostkę główna można ustawić pod blatem jednego z zabezpieczanych przez system stanowisk roboczych.

Urządzenie można obsługiwać nie tylko poprzez główny panel, ale również za pomocą bezprzewodowego pilota. Zwiększa to ergonomię i nie wymaga od użytkownika schylania się pod stół przy każdorazowym włączaniu urządzenia czy zmianie ustawień. Dla dodatkowego ułatwienia system wyposażono w monitor stanu filtra i alarm ostrzegający użytkownika o ograniczonym działaniu lub konieczności wymiany.

Co istotne dla wielu przedsiębiorców, w szczególności producentów płytek elektronicznych i serwisów, urządzenie opracowano tak, by było możliwie najbardziej mobilne. Pozwala to na łatwe przemieszczenie pochłaniacza w inne miejsce wraz ze zmieniającą się i reorganizowaną strefą pracy. Nowy pochłaniacz ma niewielkie rozmiary, jest oparty na kółkach i nie wymaga żadnych przyłączy poza zasilaniem. Elastyczne ramiona są ponadto łatwe do ustawienia w polu roboczym stanowiska pracy.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX – dth@renex.pl

Więcej informacji na stronie www.renex.pl

O autorze