Delta wprowadza nowe falowniki M15A/M20A Flex do użytku w przydomowych elektrowniach fotowoltaicznych

Firma Delta przedstawia nowe falowniki M15A Flex i M20A Flex o mocy 16,5 kVA i 22 kVA. Falowniki stanowią rozszerzenie serii Flex, a ich konstrukcja została „odziedziczona” po modelu M70A Flex. Modele M15A Flex i M20A Flex zaspokajają potrzeby szybko rozwijającego się rynku niewielkich dachowych instalacji fotowoltaicznych — są kompaktowe, lekkie, ciche (maks. 31,6 db(A)) i łatwe w instalacji. Dzięki tym cechom falowniki są idealnym rozwiązaniem do instalacji w budynkach mieszkalnych i biurowych. Dodatkowo, instalacja na zewnątrz jest możliwa dzięki ochronie klasy IP66 i zakresowi temperatury pracy od -25 do +50°C.

Dwa znaczniki MPP i zakres napięcia wejściowego od 200 do 1000 VDC zapewniają optymalną wydajność energetyczną. Falowniki trójfazowe działają niezawodnie i wydajnie nawet w temperaturach do +50°C. Aby jeszcze bardziej zwiększyć niezawodność i zapobiec awariom spowodowanym niekorzystnymi warunkami instalacji, falowniki są wyposażone w kilka kluczowych funkcji: maksymalną wytrzymałość napięciową do

1100 VDC, wykrywanie awarii łuku i zabezpieczenie przed odwróceniem biegunowości. Wbudowana funkcja Anti-PID zapobiega degradacji energii wywołanej napięciem w krystalicznych ogniwach słonecznych, wydłużając w ten sposób ich żywotność. Dodatkowo wbudowano wymienne urządzenia ochrony przeciwprzepięciowej AC i DC typu 2 (SPD), dzięki czemu urządzenie nie wymaga bezpieczników.

Instalatorzy czerpią korzyści z ulepszonej konstrukcji i niewielkiej wagi wynoszącej około 40 kg. W zestawie znajduje się płytka montażowa oraz złącza AC i DC.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat firmy Delta, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.delta-emea.com

O autorze