MIKRO-AUTOMATYKA inwestuje w inspekcję optyczną YAMAHA AOI we współpracy z RENEX

Firma MIKRO-AUTOMATYKA poinformowała o inwestycji w system inspekcji optycznej do pracy w linii SMT YAMAHA AOI. Działająca od niemal 20 lat Mikro-Automatyka z Gdańska specjalizuje się w wysoko precyzyjnej produkcji pakietów elektronicznych. Firma dostarcza szeroki wachlarz usług obejmujący montaż SMT i THT, wsparcie logistyczne oraz projektowe i cieszy się dużym zaufaniem swoich klientów.

W zaimplementowanym w firmie Mikro-Automatyka urządzeniu YAMAHA YSi-V AOI zastosowano system sztucznej inteligencji. Pozwala on na automatyczne porównywanie rozpoznawanych komponentów z zapisaną w pamięci urządzenia bazą danych komponentów. Pozwala to na znaczące skrócenie czasu potrzebnego na ustawienie urządzenia. W większości przypadków operator zatwierdza jedynie identyfikację dokonaną automatycznie przez program.

Jest to kolejna znacząca inwestycja firmy Mikro-Automatyka we współpracy z Grupą RENEX w ostatnim czasie. Na początku roku firma zwiększyła swoje moce przerobowe dzięki rozszerzeniu produkcji o czwarte już urządzenie Pick&Place: YAMAHA YSM10.

Więcej na www.renex.pl

O autorze