YAMAHA zaprezentuje najnowsze roboty przemysłowe na targach MOTEK 2021

Jak poinformował przedstawiciel – Grupa RENEX, firma YAMAHA zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie robotyki przemysłowej na Targach MOTEK w Stuttgarcie. Wydarzenie zostanie zrealizowane zarówno na miejscu, jak i online.

W dniach 5-8 października w Niemczech, w Stuttgarcie odbędą się Targi MOTEK 2021. W ramach wydarzenia YAMAHA zaprezentuje elastyczne i przystępne cenowo rozwiązania do robotyzacji. Na targach będzie można zobaczyć m.in. robota SCARA YK400XE z systemem wizyjnym YAMAHA RCXiVY2+. Urządzenie będzie pobierać mieszankę słodyczy. W ten sposób zilustruje możliwości systemu w zakresie szybkiego rozpoznawania i pracy z obiektami o nieregularnym rozmiarze i kształcie.

Ponadto robot SCARA YK400XE oraz system wizyjny YAMAHA RCXiVY2+ zostanie zaprezentowany również w konfiguracji wykorzystującej oprogramowanie stworzone przez YAMAHA do integracji z inteligentnym podajnikiem części Asyril Asycube. Ta przykładowa aplikacja pozwala na pobieranie komponentów dostarczanych luzem, ustawianie ich już trakcie w ruchu, a także bardzo precyzyjne umieszczanie w wybranej pozycji.

Kolejnym zaprezentowanym robotem będzie moduł przenośnika liniowego LCMR200. Urządzenie pozwala na realizację zaawansowanego transportu elementów roboczych – z programowalnym kierunkiem, prędkością, a także przyspieszeniem. Łączy w sobie możliwości wykraczające poza konwencjonalne przenośniki taśmowo-rolkowe z modułową elastycznością. LCMR200 może zwiększyć wydajność w pełni zautomatyzowanych, półautomatycznych lub w pełni ręcznych linii produkcyjnych.

Odwiedzających targi Motek zapraszamy na stoisko firmy YAMAHA o numerze 7515 w hali 7.

Bezpłatny bilet wstępu na wydarzenie można otrzymać kontaktując się z dth@renex.pl

O autorze