Nowość w ofercie REECO – Antyelektrostatyczna Bluza Polarowa

Grupa RENEX poinformowała o rozszerzeniu oferty odzieży specjalistycznej REECO o antyelektrostatyczną bluzę polarową. Nowa Antyelektrostatyczna Bluza Polarowa REECO została wykonana z materiałów zawierających w swojej strukturze elementy elektroprzewodzące w postaci włókien węglowych. Zamek błyskawiczny, zgodnie z wymogami dodatkowo zakryto. Dzięki temu bluza spełnia wymagania określone w normie PN-EN 1149-5:2008 i można ją stosować w strefach zagrożonych wybuchem.

Wpisując się w standardy całej linii produktów REECO Antystatyczne Bluzy Polarowe są dostępne w pełnym zakresie rozmiarów – od 2XS do 2XL. Model dostępny jest w kolorze czarnym, w uniwersalnym kroju: z podwyższonym kołnierzem i dwoma kieszeniami dolnymi.

Grupa RENEX wprowadziła nowy produkt jako rozwinięcie dotychczasowej szerokiej oferty odzieży REECO. W jej zakres wchodzi odzież specjalistyczna przeznaczona m.in. do stosowania w przestrzeniach, gdzie produkowana jest zaawansowana elektronika – tj. w strefach EPA – oraz pomieszczeniach o podwyższonej czystości typu cleanroom.

Zastosowane materiały spełniają rygorystyczne wymogi panujące w tego typu przestrzeniach. Odzież przeznaczona do stref EPA – czyli odzież antystatyczna lub ESD – nie generuje wyładować elektrostatycznych, które są niebezpieczne dla wrażliwych komponentów elektronicznych. Materiały użyte w odzież przeznaczonej do stref cleanroom nie emitują pyłów i cząstek do powietrza. Jest to niezbędne w przypadku pracy z zaawansowanymi technologiami m.in. w farmacji, medycynie czy przemyśle kosmicznym.

Linie odzieży REECO, mimo specjalistycznego przeznaczenia i zastosowanych materiałów zapewniają komfort użytkowania i szerokie spektrum krojów i kolorów. Jednocześnie ich wysoka jakość pozwala na ich długotrwałe użytkowanie.

Więcej na www.renex.pl

O autorze