LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Spółka YOSENSI z Białegostoku inwestuje w nowe urządzenie pick&place we współpracy z RENEX

Spółka YOSENSI z siedzibą w Białymstoku poinformowała o rozszerzeniu możliwości produkcyjnych poprzez wprowadzenie nowego automatu pick&place przy wsparciu doradczym i technicznym Grupy RENEX.

Firma Yosensi specjalizuje się w małoseryjnej produkcji własnych urządzeń elektronicznych. Wytwarzane przez nią produkty specjalistyczne działają w Internecie Rzeczy zbierając informacje – np. środowiskowe, bądź dotyczące procesów produkcji – i przesyłając je na duże odległości. Urządzenia Yosensi mają zastosowanie np. w monitoringu wody szarej, jakości powietrza czy też rolnictwie i można je znaleźć w Stanach Zjednoczonych, Australii i dużej części krajów europejskich.

Pierwotnie firma zlecała produkcję w zakresie SMT na zewnątrz, co znacząco ograniczało jej elastyczność i zwiększało czas realizacji. Pierwszy automat pick&place, który miał być odpowiedzią na te kwestie, firma importowała we własnym zakresie. Inwestycja okazała się jednak problematyczna ze względu na brak wsparcia technicznego i odpowiedniego know-how.

W kolejnych inwestycjach – w tym w ostatniej – firmę Yosensi wsparła Grupa RENEX dostarczając pomoc w doborze odpowiednich urządzeń, ich implementacji, szkolenia dla operatorów i serwis.

Firma Yosensi już zapowiada kolejne inwestycje – wraz ze zwiększającymi się potrzebami produkcyjnymi – we współpracy z Grupą RENEX.

Autor: RENEX
Tagi: news, Renex