ENTE uzyskało Srebrny Poziom Jakości IRIS

System Zarządzania Jakością IRIS (International Railway Industry Standard), dedykowany do przemysłu kolejowego to standard opracowany przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kolejowych (UNIFE). Podstawą do jego stworzenia były wymagania normy ISO 9001. Uwzględnia również charakterystyczne dla kolejnictwa standardy branżowe dotyczących jakości, niezawodności i bezpieczeństwa technicznego. Są one porównywalne z tymi istniejącymi w lotnictwie, motoryzacji, czy mającymi zastosowanie w odniesieniu do wyrobów medycznych.

Certyfikacja na zgodność z IRIS (ISO/TS 22163) skierowana jest do podmiotów działających na rynku kolejowym, w tym w szczególności:

  • operatorów sieci kolejowych,
  • producentów i dostawców pojazdów szynowych,
  • firm dostarczających produkty dla branży kolejowej.

Na chwilę obecną, certyfikat IRIS (ISO/TS 22163) posiada 2197 firm na świecie, w tym 67 firm w Polsce. ENTE Sp. z o.o., jako producent systemu informacji pasażerskiej AWIA SDIP dla taboru kolejowego oraz tramwajowego, jest jedną z nich.

Firma uzyskała certyfikat zgodności z wymaganiami standardu IRIS (ISO/TS 22162) w 2016 roku. W roku obecnym pomyślnie przeszła proces recertyfikacji. Co więcej, podczas tegorocznego audytu spełniła dodatkowe wymagania, wybiegające poza podstawowe kryterium oceny i uzyskała Srebrny Poziom Jakości IRIS. Tym samym znalazła się wśród jedynie 9 polskich firm ocenionych tak wysoko.

Certyfikat IRIS (ISO/TS 22163) i Srebrny Poziom Jakości, posiadany przez ENTE, to obiektywny dowód na to, że wdrożony w firmie system zarządzania jakością odpowiada międzynarodowym standardom przemysłu kolejowego.

Więcej informacji na stronie: https://ente.com.pl/

O autorze