RENEX Group podsumowuje Warsaw Industry Week

W dniach 8-10 listopada, w Nadarzynie, odbyły się Targi Warsaw Industry Week. W ramach wydarzenia Grupa RENEX zaprezentowała rozwiązania dedykowane branży produkcji i naprawy elektroniki oraz przeznaczone dla szerokiego kręgu odbiorców przemysłowych. Odwiedzający mieli możliwość obejrzenia i zobaczenia w działaniu m.in. stołów antystatycznych REECO o wysokości blatu regulowanej elektrycznie, Robota Lutowniczego REECO oraz robotów przemysłowych YAMAHA

Grupa RENEX zaprezentowała produkty własnej marki REECO – w tym roboty specjalistyczne oraz meble przemysłowe. Roboty REECO to seria gotowych do użycia urządzeń, które mogą być implementowane w działających liniach produkcyjnych, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanego procesu projektowania rozwiązań technologicznych i integracji. Zależnie od modelu urządzenia mogą wykonywać takie czynności jak skręcanie, dozowanie, lakierowanie lutowanie czy też etykietowanie. Flagowym urządzeniem w tej serii, zaprezentowanym na Targach Warsaw Industry Week jest Robot Lutowniczy REECO. Jest to urządzenie przeznaczone do realizacji jednego z etapów produkcji urządzeń elektronicznych – do lutowania elementów przewlekanych na płytach PCB. Tym samym urządzenie pozwala na automatyzację części procesów wytwórczych w zakładach produkujących elektronikę i zmniejszenie związanych z nimi kosztów.

Odwiedzający Targi mieli również możliwość zapoznania się z ofertą Mebli Antystatycznych REECO. Tą linię specjalistycznych mebli przemysłowych opracowano z myślą o branży produkcji i naprawy elektroniki. Obecnie jednak, ze względu na swoją jakość, zdobywa coraz większą popularność wśród odbiorców z innych branż. Mają stalową konstrukcję pokrytą powłokami o właściwościach antystatycznych. Sprawia to, że mogą być stosowane w tzw. strefach EPA, w jakich produkuje i naprawia się zaawansowaną elektronikę. Na Targach została zaprezentowana modułowość i kompatybilność Mebli REECO. To cechy pozwalające na tworzenie ergonomicznych przestrzeni pracy, które redukują ryzyko schorzeń zawodowych i zwiększają wydajność procesu.

Na stoisku Grupy RENEX dostępny był między innymi jeden z flagowych elementów tej serii – Stół Antystatyczny REECO Premium M z elektrycznie regulowaną wysokością blatu.

Produkty YAMAHA prezentowane na Warsaw Industry Week

Poza ofertą własnych produktów, Grupa RENEX zaprezentowała również urządzenia specjalistyczne swoich partnerów – w szczególności roboty przemysłowe YAMAHA. Odwiedzający mogli zapoznać się z m.in. z nowoczesną linią transportową LCM oraz robotami typu SCARA. System LCM to liniowy przenośnik o modułowej konstrukcji. Składa się z silnika liniowego oraz wózka (określanego również jako karetka, suwak bądź ang. slider) służącego do przenoszenia elementów roboczych. Wszystkie wózki mogą poruszać się z dużą prędkością, precyzją i, co istotne, w pełni niezależnie od siebie. Dzięki temu, że prace mona wykonywane w toku procesu na samych wózkach, system charakteryzuje się wysoką efektywnością wykorzystania przestrzeni produkcyjnej. Zapewnia to również większą swobodę przy konstruowaniu linii i umożliwia szybkie zmiany w produkcji.

Na targach zostały zaprezentowane również roboty YAMAHA SCARA. Urządzenia tego typu pozwalają na bardzo szybki, powtarzalny i precyzyjny ruch. Stanowią uniwersalną, ruchomą podstawę, na której użytkownik sam osadza narzędzia dobrane do swoich potrzeb. W ofercie firmy YAMAHA znajdują się roboty przemysłowe SCARA o długości ramion od 120 do 1000 mm, dysponujące zasięgiem od 240 do aż 2000 mm i maksymalną nośnością nawet 50 kg.

Więcej na www.renex.pl

O autorze