LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

O automatyzacji produkcji na szybkiej randce z Przemysłem 4.0 w Czechowicach-Dziedzicach

W październiku odbyło się wydarzenie „IOT 2021 – Automatyzacja produkcji – Szybka randka z Przemysłem 4.0”. Podczas spotkania, które miało charakter warsztatowy, goście mogli zapoznać się z rozwiązaniami z dziedziny automatyzacji procesu skanowania 3D, robotyzacji, geolokalizacji, technologii druku 3D, obróbki CNC czy cyberbezpieczeństwa.

W przestrzeni coworkingowej Silesia Startup w Czechowicach-Dziedzicach po raz kolejny odbyło się spotkanie branżowe. Jego tematyką była automatyzacja procesów produkcyjnych w nawiązaniu do wyzwań Przemysłu 4.0. W tym roku organizatorzy postawili na formułę tzw. szybkich randek. Uczestnicy spotkania, podzieleni na grupy, rotacyjnie odwiedzali każde z ośmiu stanowisk. Na nich eksperci prezentowali rozwiązania swoich firm oraz demonstrowali możliwości eksponowanego sprzętu.

Na uczestników spotkania czekały demonstracje przygotowane przez współgospodarzy wydarzenia: Evatronix SA, Drim Robotics / Rolling Robots, InnerWeb, Elmark / Universal Robots, CadXpert, SoniqAnalytics, CamTechnology i ASCOMP S.A.

Prezentacje firm obecnych na wydarzeniu

Specjaliści z firmy Evatronix zaprezentowali rozwiązania z dziedziny automatyzacji procesu skanowania 3D i zautomatyzowanej kontroli jakości. Był to skaner eviXscan 3D FinePrecision zintegrowany z robotem współpracującym Universal Robots. Drugim produktem był automatyczny system skanujący ze skanerem eviXscan 3D Optima+ M.

Na stanowisku Drim Robotics specjaliści przybliżali problematykę automatyzacji produkcji na przykładach implementacji robotów współpracujących w branży motoryzacyjnej z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka. Eksperci z InnerWeb zademonstrowali system monitoringu efektywności zasobów i bezpieczeństwa oraz technologiach LIDAR i Aktywnych Karty. Na stoisku firm Elmark i Universal Robots specjaliści rozprawiali się z faktami i mitami na temat kobotów. Na przykładzie swoich rozwiązań wyjaśniali, w jaki sposób roboty współpracujące rewolucjonizują rynek oraz w jakich obszarach znajdują zastosowanie. Eksperci CadXpert poświęcili uwagę drukowi 3D w fabryce 4.0 oraz kwestii redukcji czasu i kosztów generowanych przez tego typu technologię. Omówiono również zastosowanie druku 3D w robotyce i w przemyśle produkcyjnym.

Firma SoniqAnalytics zaprezentowała rozwiązania w odniesieniu do procesu transformacji cyfrowej i wdrażania systemów zarządzania produkcją. Na stanowisku firmy CAM Technology goście mogli zapoznać się z technologią związaną z automatyzacją w procesie programowania obrabiarek numerycznych. Można było również poznać szczegóły dotyczące realnej oszczędności w Smart Factory. Z kolei eksperci z ASCOMP S.A. przybliżyli uczestnikom rozwiązanie „Wirtualnego Oficera Bezpieczeństwa”. Rozwiązanie ma zastosowanie w bezpieczeństwie procesów produkcyjnych w trakcie transformacji do Przemysłu 4.0.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia „IOT 2021 – Automatyzacja produkcji – Szybka randka z Przemysłem 4.0w relacji wideo.

Autor: Evatronix