Farnell poszerza swoją ofertę produktów marki Power Integrations wprowadzając serię InnoSwitch3

Farnell rozbudował swoją ofertę wyrobów marki Power Integrations, wprowadzając do niej układy scalone serii InnoSwitch3, w której zastosowano technologię PowiGaN. Rozbudowana oferta zwiększa liczbę rozwiązań opartych o półprzewodniki GaN dostępnych w firmie Farnell. Wspiera to tym samym inżynierów, którzy opracowują nowe produkty wymagające większej efektywności energetycznej.

Technologia PowiGaN firmy Power Integrations zmniejsza straty przełączania tranzystorów. Sprawia, że ładowarki i inne zasilacze stają się bardziej wydajne, mniejsze a także lżejsze niż konwencjonalne konstrukcje krzemowe. Układy scalone PowiGaN cechują się sprawnością do 95 procent w pełnym zakresie obciążenia aż do 100 W mocy. Zachowują sprawność nawet w przypadku umieszczenia ich wewnątrz zamkniętych obudów, bez korzystania z radiatora. Do typowych zastosowań tych układów należą m.in.:

  • zapasowe źródła mocy, systemy podtrzymania zasilania oraz zasilacze działające w czasie, gdy urządzenie jest w trybie uśpienia lub oczekiwania; układy te najlepiej sprawdzają się w urządzeniach domowych i w sprzęcie AGD,
  • komputery i inne urządzenia konsumenckie,
  • mierniki zużycia mediów,
  • inteligentne sieci zasilające,
  • przemysłowe systemy zasilania.

Rodzina produktów InnoSwitch3 ma parametry zgodne pod względem sprawności z EcoSmart™. Dzięki temu użytkownicy mają pewność, że urządzenia mogą z łatwością spełnić wymogi międzynarodowych standardów efektywności energetycznej. Wszystkie produkty w ofercie mają zaimplementowane liczne mechanizmy zabezpieczające, w tym ochronę przed nadmiernym lub zbyt niskim napięciem na wejściu, zbyt dużym napięciem na wyjściu, zbyt dużym prądem i wyłączają się w przypadku zbytniego wzrostu temperatury.

Produkty InnoSwitch3 w ofercie Farnell

W ramach rodziny produktów InnoSwitch3, dostępnych już teraz w firmie Farnell, znajdują się:

  • Rodzina InnoSwitch3-EP, która znacząco upraszcza projektowanie i produkcję przetwornic mocy o architekturze flyback, a szczególnie tych, które muszą mieć maksymalną sprawność, przy zachowaniu minimalnego rozmiaru. Rodzina ta łączy w sobie regulatory dla obwodu pierwotnego i wtórnego oraz pętlę sprzężenia zwrotnego. Wszystko to scalono w jednej obudowie. Omawiane układy są dostępne w wersjach z mocą znamionową ciągłą lub szczytową oraz mają popularne mechanizmy zabezpieczające z automatycznym resetowaniem.
  • Rodzina InnoSwitch3-Pro pozwala na budowę w pełni programowalnych, wysoce sprawnych zasilaczy, montowanych w niewielkich obudowach. Uniwersalny interfejs I2C pomaga dynamicznie sterować napięciem i prądem wyjściowym. Ponadto układy te mają wiele cech programowalnych. Wbudowana telemetria pozwala na tworzenie raportów na temat zaprogramowanych funkcji i zgłaszanie błędów. Układy scalone InnoSwitch3-Pro idealnie nadają się do zasilaczy AC/DC, w których potrzebne jest precyzyjne sterowanie napięciem i prądem na wyjściu.
  • Rodzina InnoSwitch3-CP obejmuje układy, w których w jednej obudowie scalono: wysokonapięciowy obwód przełączający po stronie pierwotnej, regulator po stronie pierwotnej i wtórnej oraz służąca zabezpieczeniu pętla sprzężenia zwrotnego. Układy tej serii cechują się stałym profilem mocy i realizują często używane mechanizmy automatycznego restartowania. Jest to potrzebne w takich aplikacjach, jak szybkie ładowanie czy zasilanie zgodnie ze standardem USB PD. Dostępne są w wersjach z lub bez kompensacji spadku napięcia na przewodzie.

Układy scalone serii InnoSwitch3, w tym z rodziny EP, Pro i CP, są również dostępne w wykonaniach niewykorzystujących technologii PowiGaN, łącząc obwody pierwotne, wtórne i pętlę sprzężenia zwrotnego w jednej, montowanej powierzchniowo obudowie.

Wybór układów InnoSwitch3 firmy Power Integrations, korzystających z technologii PowiGaN, jest teraz dostępny do nabycia w sklepie Farnell.

O autorze