Farnell rozszerza wybór aparatury kontrolno-pomiarowej wprowadzając kompaktowe spektroskopy firmy Broadcom

Farnell wzbogacił swoją ofertę aparatury kontrolno-pomiarowej dodając do niej nową rodzinę miniaturowych spektrometrów i zestawów ewaluacyjnych firmy Broadcom.

Rodzina kompaktowych, modułowych spektrometrów może być wykorzystana do wykonywania dokładnych pomiarów w świetle ultrafioletowym, widzialnym i bliskiej podczerwieni (NIR). Dobrze sprawdza się w szerokim zakresie aplikacji, w tym sterowaniu i monitorowaniu procesów, diagnostyce medycznej, pomiarach jakości wody, analizie materiałowej i badaniu polimerów, pomiarach kolorów, analizie środowiskowej, pomiarach światła, spektroskopii Ramana i kontroli jakości. Ze względu na dużą elastyczność, spektrometry będą stanowić idealny wybór przy prowadzeniu analizy procesów i wykrywania elementów wymagających uwagi operatora.

Spektrometry USB firmy Broadcom i powiązane zestawy ewaluacyjne to m.in.:

  • Pracujący w podczerwieni spektrometr Qneo, którego zaprojektowano tak, by w niezawodny i niedrogi sposób można było go integrować w dużych systemach wymagających analizy optycznej w zakresie fal od 950 nm do 1700 nm. Wyposażono go w niechłodzoną matrycę InGaAs, co pozwala na profesjonalne pomiary z dużą czułością. Mała obudowa o powierzchni podstawy mniejszej niż karta kredytowa, jest zarazem bardzo wytrzymała i odporna na trudne przemysłowe warunki środowiskowe. W przypadku tego produktu ważne są też wysoka wydajność optyczna i łatwa integracja z możliwością użycia kilku interfejsów szeregowych.
  • Seria Qmini obejmuje miniaturowe systemy spektroskopii ze zintegrowanymi obwodami potrzebnymi do zastosowań w aplikacjach mobilnych oraz w przemyśle. Pracują w zakresie fal UV, VIS i NIR. Dwa z 6 modeli charakteryzują się szerokim zakresem rejestrowanych fal – od 190 nm do 1100 nm. Jeden pracuje także z falami UV, a jeden został zoptymalizowany pod kątem fal z widma widzialnego. Niewielkie rozmiary serii pozwalają na integrację modułów w aplikacjach o ograniczonych wymiarach. Wydajna elektronika wbudowana w układ sprawia, że łatwo jest ją wdrożyć i prowadzić zaawansowane analizy spektrum.
  • Seria Qwave2 łączy w sobie wyjątkową wydajność w niewielkiej obudowie, oferując przy tym wzorcowe działanie w zakresie wyrafinowanych pomiarów fal UV, VIS i NIR. Parametry modułów są typowe dla spektrometrów znacznie większych rozmiarów. Qwave cechuje się wysoką czułością i rozdzielczością optyczną, dużym zakresem dynamicznym i stabilnością temperaturową. Duża rozdzielczość 3648-pikselowego, liniowego detektora CCD sprawia, że moduły świetnie sprawdzają się w laboratoriach, a także jako komponent większych maszyn.

Spektrometry USB firmy Broadcom i powiązane zestawy ewaluacyjne są dostępne w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

O autorze