LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

EMS z Wilna wchodzi w kolejny etap współpracy z YAMAHA

Grupa RENEX, dystrybutor YAMAHA, poinformowała o rozwinięciu współpracy pomiędzy YAMAHA SMT a litewską firmą Elgama.

Firma Elgama z Wilna opracowuje i produkuje inteligentne liczniki energii elektrycznej do zastosowań domowych, przemysłowych i użytkowych. Jej produkty są certyfikowane zgodnie z wiodącymi standardami międzynarodowymi i eksportowane do ponad 25 krajów.

Firma kładzie duży nacisk na rozwój. Ponad 20% jej pracowników jest bezpośrednio zaangażowanych w opracowywanie kolejnych generacji produktów.

We współpracy z wybranymi firmami partnerskimi, Elgama dostarcza również kompletne rozwiązania typu Advanced Metering Infrastructure (AMI). Pomagają one przedsiębiorstwom z branży energetycznej w zarządzaniu dużą liczbą zainstalowanych liczników oraz w gromadzeniu, przechowywaniu i analizie danych. Rozwiązania te łączą w sobie MDMS, infrastrukturę komunikacyjną oraz inteligentne urządzenia pomiarowe. Jednocześnie są oparte o otwarte standardy, co pozwala na ich skalowanie i elastyczność stosowania.

Firma Elgana produkuje urządzenia we własnym zakresie przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń do montażu. Jednocześnie wykorzystuje swoje pozostałe moce przerobowe świadcząc usługi produkcji elektronicznej (EMS) na prężnie rozwijającym się rynku litewskim.

Aby sprostać wymaganiom tych działalności Elgama polega na zapleczu opartym o nowoczesne, wysoko wydajne i precyzyjne urządzenia do montażu powierzchniowego.

Nowa linia montażowa

Zgodnie z tą myślą, Elgama zainstalowała w ostatnim czasie całkowicie nową linię do montażu powierzchniowego. Inwestycja obejmuje kompaktową, szybką drukarkę YAMAHA YCP10, dwa kompaktowe automaty YAMAHA YSM20R oraz system automatycznej kontroli optycznej (AOI) 3D o wysokiej rozdzielczości YSi-V. Razem tworzą one unikalne, inteligentne rozwiązanie działające w standardzie 1-Stop firmy YAMAHA.

Objęta inwestycją kompaktowa drukarka YCP10 zapewnia wysoką wydajność i łatwość obsługi, a dzięki niewielkim wymiarom umożliwia efektywne wykorzystanie powierzchni fabryki.

Natomiast YSM20R jest najwyższej klasy urządzeniem z serii YSM. Zapewnia wiodącą w swojej klasie wydajność 95 000 cph oraz możliwość pracy z szerokim zakresem komponentów bez konieczności wymiany głowicy. Dwa automaty YSM20R firmy Elgama umieszczone w linii zwiększają wydajność i elastyczność wymiany podajników minimalizując czas przezbrojenia.

Zastosowano również opcjonalny sekwencer sATS30 umożliwiający pracę non-stop i znacznie upraszczający uzupełnianie maszyny komponentami o komponenty podawane na tackach takie jak układy scalone.

Urządzenie inspekcyjne AOI YSi-V 3D wyposażono w oświetlenie o wielu długościach fali, laser do pomiaru wysokości komponentów oraz opcjonalną kamerę czterokątną, która umożliwia szczegółową ocenę poszczególnych połączeń lutowanych. Zebrane dane można przekazywać dalej, co umożliwia bieżące rozwiązywanie problemów za pomocą narzędzi programowych, takich jak QA Option i aplikacja na smartfony Mobile Judgement.

Więcej na www.renex.pl

Autor: RENEX
Tagi: news, Renex, Yamaha