Innodisk wypuszcza pierwszy na świecie moduł LAN 10GbE w obudowie M.2

Firma Innodisk zapowiedziała nowy moduł EGPL-T101 M.2 2280 10GbE LAN. To pierwszy moduł 10GbE LAN zaprojektowany w formacie M.2. Cechuje się elastyczną integracją i zgodnością z istniejącą infrastrukturą sieciową, co zapewnia niezbędną wsteczną kompatybilność

Patrząc na dynamicznie rozwijające się rynki, widać rosnące zapotrzebowanie na szybkie rozwiązania LAN. Co więcej, coraz częściej pojawiają się dodatkowe problemy z rozmiarem kart standardu PCIe, ponieważ nie mieszczą się one w dzisiejszych, mniejszych konstrukcjach platform IPC. W związku z tym Innodisk wprowadza na rynek pierwszy moduł LAN M.2 10GbE zaprojektowany, aby sprostać zapotrzebowaniu na zwiększoną prędkość i mniejsze rozmiary szybkich rozwiązań LAN.

EGPL-T101 firmy Innodisk to pierwszy moduł Ethernet M.2 2280 do pojedynczego połączenia 10GbE BaseT, który jest również najmniejszym dostępnym obecnie rozwiązaniem 10GbE. Prędkość połączenia jest dziesięciokrotnie szybsza niż standardowy Ethernet. Dzięki obsłudze PCI Express Gen 3×2 moduł EGPLT101 może zapewnić wystarczają przepustowość dla szybkich sieci serwerów i aplikacji przemysłowych.

Innodisk EGPL-T101 oferuje elastyczną integrację. Standardowy port LAN RJ45 umieszczono na małej płytce dodatkowej. Zapewnia to łatwą implementację rozwiązania przy użyciu istniejących kabli miedzianych Cat6/6A. Moduł charakteryzuje się również doskonałą kompatybilnością z sześcioma standardami sieciowymi – 10/5/2,5/1 Gbps i 100/10 Mbps. Zapewnia więc doskonałą kompatybilność wsteczną z istniejącą infrastrukturą sieciową. EGPL-T101 oferuje przetwarzanie o wysokiej wydajności (HPC), które jest dziesięć razy szybsze niż obecnie stosowany Gigabit Ethernet przy niskim zużyciu energii. Moduł można stosować w różnych scenariuszach aplikacji wykorzystujących duże prędkości, w tym:

  • Widzeniu maszynowym w zastosowaniach przemysłowych,
  • Wysoko przepustowej transmisji danych w sieci,
  • Obrazowaniu w wysokiej rozdzielczości do monitoringu,
  • Rozwiązań do gier wymagających niskiego opóźnienia.

Oczekuje się, że masowa produkcja EGPL-T101 rozpocznie się w grudniu 2021 r.

Więcej informacji na stronie https://www.innodisk.com/epaper/innonews/202112-m2-10gbe-lan-module/eng/index.html

O autorze