Infineon prezentuje nowe mikrokontrolery AURIX TC4x do systemów motoryzacyjnych

Infineon zaprezentował nową serię mikrokontrolerów AURIX TC4x. Układy są przeznaczone do systemów motoryzacyjnych, takich jak ADAS, a także niedrogich aplikacjach AI.

Układy zbudowano w najnowszej architekturze TriCore 1.8 i zawierają również kilka usprawnień względem poprzednika. Są to m.in. jednostka przetwarzania równoległego (PPU) oraz procesor sygnałowy pracujący na wektorach, co ma na celu sprawną obsługę algorytmów sztucznej inteligencji. Można to wykorzystać m.in. w sterowaniu w czasie rzeczywistym czy przetwarzaniu danych z radaru.

Dodatkowo nowe funkcje w zakresie zdalnej aktualizacji oprogramowania (SOTA) zapewniają szybką i bezpieczną komunikację pojazdu z chmurą. Pozwala to na aktualizację, a także zdalną diagnostykę i analizę pracy właściwie w czasie jazdy. Mikrokontroler obsługuje także szybkie interfejsy komunikacyjne, jak Ethernet 5 Gbit i PCI Express, a także nowoczesne magistrale CAN XL i 10BASE T1S Ethernet. To zwiększa przepustowość połączeń i zapewnia elastyczność niezbędną w architekturze automotive.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.infineon.com/cms/en/product/microcontroller/32-bit-tricore-microcontroller/32-bit-tricore-aurix-tc4x/?redirId=166557

O autorze