Nowość w ofercie RENEX – podłogi Gerflor cleanroom ESD

Grupa RENEX wprowadza do oferty dwa nowe typy wykładzin specjalistycznych do pomieszczeń czystych i stref EPA: MIPOLAM Biocontrol EL5 oraz Biocontrol ESD+.

Nowe produkty opracowano z myślą o tworzeniu podłóg w strefach czystych typu cleanroom, gdzie tworzą nieporowatą, antypoślizgową, odporną na ścieranie i łatwą do czyszczenia powierzchnię. Zastosowany homogeniczny winylowy materiał oraz powłoka typu Evercare charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie i działanie środków chemicznych.

Dzięki temu ułożone z nich podłogi mogą być stosowane w pomieszczeniach czystych do klasy ISO – 4 i GMP – A włącznie. Utrzymują one wymagane właściwości nawet w warunkach wysokiego natężenia ruchu.

Jednocześnie wykładziny ESD mają właściwości prądoprzewodzące, co pozwala na stosowanie ich w przestrzeniach, gdzie występuje konieczność minimalizacji ryzyka związanego z wyładowaniami elektrostatycznymi – jak np. w strefach EPA. W szczególności dotyczy to modelu Mipolam Biocontrol ESD+ charakteryzującego się wyjątkowo niskimi wartościami ładunków generowanych w wyniku tarcia z obuwiem – nieprzekraczającego 10 V.

Antystatyczne wykładziny mają grubość 2mm i są dostępne są w rolkach o szerokości 2m i maksymalnej długości 20m.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX.

Więcej na www.renex.pl

O autorze