Przekaźnik izolowany optycznie Toshiba z rozszerzonym zakresem temperatur pracy

Toshiba Electronics Europe wprowadziła do oferty dwa nowe przekaźniki z izolacją optyczną w konfiguracji normalnie otwartej (NO) 1-Form-A. Układy TLP223GA and TLP223J składają się z klucza MOSFET sprzężonego optycznie z podczerwoną diodą LED.

Nowe elementy sprawdzą się w szerokim zakresie aplikacji, w tym w inteligentnych pomiarach, czujnikach PIR w systemach monitoringu i automatyce budynkowej. Można ich też używać w układach automatyki przemysłowej, np. w sterownikach PLC, interfejsach wejść/wyjść, a także sensorach. Sprawdzą się w sytuacjach, gdy trzeba zastąpić przekaźnik mechaniczny układem półprzewodnikowym (SSR).

Oba przekaźniki zawierają podczerwoną diodę LED o wysokiej skuteczności świetlnej, co zapewnia, że prąd konieczny do włączenia przekaźnika nie przekroczy 2 mA. W porównaniu do przekaźników poprzedniej generacji (TLP240x) daje to 33% oszczędności energii. Typowa rezystancja w stanie włączenia wynosi 17 Ω (TLP223GA) i 30 Ω (TLP223J).

W stanie wyłączenia dopuszczalne napięcie na wrotach wyjściowych wynosi 400 V (TLP223GA) lub 600 V (TLP223J). Prąd przepływający w stanie włączenia to maksymalnie odpowiednio 120 mA i 90 mA dla prądu stałego, a dla prądu impulsowego – trzykrotność tej wartości. Temperatura pracy zawiera się w zakresie od -40°C do +110°C. Izolacja wytrzymuje napięcie do 5000 Vrms, a droga upływu 8,0 mm.

Więcej informacji na stronach produktów TLP223GA oraz TLP223J

O autorze