Farnell zasponsorował 24-godzinny hackathon studencki w Krakowie, zapewniając Raspberry Pi i pizzę

Farnell sponsorował niedawno 24-godzinny hackathon studencki, który odbył się w Krakowie. Firma dostarczyła uczestnikom narzędzia i sprzęt, w tym płytki Raspberry Pi. W wydarzeniu wzięło udział 140 studentów, którzy przez 24 godziny bez przerwy pracowali nad swoimi projektami. By było to możliwe, oprócz niezbędnych narzędzi, firma Farnell zafundowała im także pizzę.

Hackathon BITEhack jest konkursem z zakresu programowania i robotyki, przeznaczonym dla studentów i organizowanym w Klubie Studio przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Hackathon zakłada wykonywanie projektu na zadany temat i dostarczenie go w ciągu 24 godzin. Zadania są realizowane w maksymalnie 4-osobowych zespołach. W tym roku kategoriami zadań były: Sztuczna Inteligencja, Technologie Informatyczne i Robotyka. Farnell był partnerem technologicznym w kategorii Robotyki, którą w tym roku zorganizowano pod tytułem „Usłysz”. Zadanie polegało na zbudowaniu urządzenia, które wykorzysta technologie audio.

Aby wesprzeć studentów podczas realizacji projektów, Farnell dostarczył szereg narzędzi i sprzętu, w tym płytki Raspberry Pi, zestawy Digilent Analog Parts Kit, zasilacze sieciowe marki Multicomp Pro oraz taśmy izolacyjne, kable ethernetowe i inne podzespoły.

Jeden z zespołów biorących udział w kategorii Robotyki wykorzystał sprzęt od firmy Farnell do zaprojektowania robota w kształcie psa, którego zadaniem jest wspieranie ludzi z częściową lub całkowitą utratą słuchu. System opracowano tak, by wykrywać w domu dźwięki, takie jak pukanie w drzwi, a następnie wysyłać powiadomienia na smartfon użytkownika, pomagając tym samym zidentyfikować rodzaje dźwięków w otoczeniu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony pl.farnell.com by dowiedzieć się, w jaki sposób Farnell może wesprzeć Twoją podróż edukacyjno-zawodową. Zapraszamy też na tę stronę by poznać szczegóły na temat wydarzenia BITEhack.

O autorze