VIGO Ventures inwestuje niemal milion euro w holenderski startup PhotonIP

VIGO Ventures rozpoczyna rok z kolejną inwestycją. Niemal milion euro zasili holenderski startup PhotonIP działający w obszarze zintegrowanej fotoniki. Firma – wraz z wiodącymi partnerami przemysłowymi – pracuje nad optycznym układem scalonym. Rozwiązania z dziedziny, w której działa PhotonIP stosuje się w branży motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, w produkcji elektroniki typu wearables oraz w centrach danych.

Wehikuł inwestycyjny VIGO Ventures został stworzony przez prywatną firmę inwestycyjną Warsaw Equity Group i spółkę technologiczną VIGO System, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wspiera on podmioty związane z rynkiem fotoniki i deep tech. To kolejna transakcja w ciągu ostatnich miesięcy. Pod koniec 2021 roku VIGO Ventures zainwestował w Deep Detection – spółkę produkującą multispektralne kamery x-ray.

Według MarketsandMarkets, globalny rynek fotoniki do 2025 roku osiągnie wartość niemal 838 miliardów dolarów. Prognoza przewiduje, że średnioroczne tempo wzrostu (CAGR) w latach 2020-2025 wyniesie ponad 7 proc.

O autorze