BIVROST LITE5: platforma sprzętowa klasy enterprise dla IoT, przemysłu 4.0 i edge computing

Lite5 firmy BIVROST to kompaktowy komputer przemysłowy, który przełamuje bariery przepustowości I/O dla najbardziej wymagających zastosowań m.in. machine vision i opartego na akceleratorach sieci neuronowych modelu pracy edge computing. Przy użyciu procesorów Intel Xeon i Intel Core, a także obsłudze 5 gniazd M.2, w rozmiarze zaledwie 5 cali (standard mini-STX) skompresowano zdolności przetwarzania danych spotykane w rozwiązaniach klasy enterprise.

Platforma BIVROST® Lite5 to połączenie uniwersalnej płyty głównej o charakterystyce carrier-board z modułem w architekturze COM Express (Basic Module Type 6), na którym osadzono procesor i pamięć operacyjną. Rozwiązanie to pozwala zapewnić długie życie projektu, zwiększyć odporność na uszkodzenia oraz zredukować koszty przyszłej migracji na nowsze procesory. Domyślnie oferowany jest procesor Intel Core i7-8850H (6 rdzeni / 12 wątków, 2,6 GHz – 4,3 GHz, 9 MB pamięci podręcznej, 45 W TDP) wraz z 16/32/64/96 GB pamięci DDR4. Platforma wspiera generacje 8. i 9. procesorów Intel klasy embedded, a jeszcze w tym roku dołączy również generacja 11. i 12.

Istotą BIVROST Lite5 jest zapewnienie ekstremalnej wręcz przepustowości na wszystkich dostępnych interfejsach wejścia-wyjścia stosowanych w przemyśle. Z pięciu dostępnych gniazd M.2, aż trzy to wysokoprzepustowe z kluczem M, zapewniające transfer po 32 Gbps (rozmiar 2280, PCIe 3.0 x4 linie). Umożliwiają zainstalowanie akceleratorów sieci neuronowych (AI) opartych na układach Intel, Coral, Hailo, a także szybkich i pracujących niezależnie od siebie dysków NVME. Niezależna prędkość gniazd pozwala na wykorzystanie kart przechwytujących wideo, a także indywidualnych wyspecjalizowanych układów FPGA osadzonych na interfejsie M.2.

Więcej informacji na stronie produktu BIVROST Lite5

O autorze