Farnell wprowadził do oferty rozwiązania do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, produkowane przez firmę Murata

Farnell rozpoczął dostawy produkowanych przez firmę Murata rozwiązań do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Murata to globalny lider w optymalizacji infrastruktury na potrzeby pojazdów elektrycznych. Specjalizuje się w niezawodnych i wytrzymałych produktach, zaprojektowanych tak by móc z ich użyciem tworzyć najnowocześniejsze systemy ładowania.

Poszerzony wybór produktów marki Murata wzbogaca obszerne portfolio Farnella, obejmujące komponenty przygotowane z myślą o rozwijaniu i produkcji systemów elektromobilności. Wśród nowych rozwiązań znajdują się m.in.:

  • Dławiki dla sygnałów wspólnych serii DLW, przeznaczone dla linii sygnałowych i linii zasilania. Stosując dławiki serii DLW inżynierowie-projektanci mogą zredukować szumy problematyczne przede wszystkim w różnicowych liniach transmisyjnych. Omawiane produkty mają niedużą wysokość i bardzo wysoką częstotliwość rezonansową, dzięki czemu pozwalają na odcinanie zakłóceń o dużych częstotliwościach. Będą więc szczególnie przydatne w liniach sygnałowych przekazujących dane z dużą szybkością. W przypadku dławików serii DLW warto zwrócić uwagę na możliwość pracy z dużymi prądami, nawet do 6 A. Dzięki temu można je stosować na złączach przy zasilaczach sieciowych. Dławiki dostępne są w różnych rozmiarach.
  • Przetwornice stałoprądowe serii MGJ1. To idealne rozwiązanie na potrzeby zasilania sterowników IGBT i FET z węglika krzemu, stosowanymi w inwerterach. Cechują się bardzo małą pojemnością izolacji, która mimo to jest w stanie wytrzymać ciągłe napięcie stałe na poziomie 3 kV. Jej współczynnik CMTI przekracza 200 kV/µS. Przetwornice serii MGJ1 mogą pracować z różnymi, asymetrycznymi napięciami na wyjściu. To pozwala optymalnie dobrać poziomy sterowania bramkami tak, by zmaksymalizować sprawność budowanego systemu. Produkty poleca się także na potrzeby aplikacji medycznych i związanych z automatyzacją zakładów przemysłowych.
  • Kondensatory DK1 serii Y1. Elementy do stosowania we wszelkiego rodzaju impulsowych zasilaczach sieciowych, w których ważne jest, by komponenty nie były zbyt wysokie. W podzespołach DK1 wyprowadzenia mają kształt płytek nałożonych na ceramiczne, okrągłe dielektryki, umieszczone wewnątrz obudowy z tworzywa sztucznego, co pozwoliło zredukować rozmiar wyprowadzeń i zmieścić się w wysokości 2,5 mm lub nawet mniejszej. Omawiane kondensatory są certyfikowane pod kątem bezpieczeństwa i należy je stosować po stronie pierwotnej przetwornicy, dzięki czemu mogą eliminować szumy, jakie typowo pojawiają się w większości instalacji sieciowych prądu elektrycznego. Kondensatory DK1 można też instalować w niewielkim sprzęcie audiowizualnym, w systemach oświetlenia LEDowego oraz w systemach komputerowych, przeznaczonych do montażu w szafach 19-calowych i umieszczanych w obudowach o wysokości 1U.

Innowacyjne rozwiązania marki Murata, przygotowane z myślą o szybkim ładowaniu pojazdów elektrycznych, są dostępne w ofercie firmy Farnell.

O autorze