LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Europejska Agencja Kosmiczna klientem Advanced Graphene Products S.A.

Advanced Graphene Products S.A. (AGP), wiodący w Europie producent grafenu płatkowego i powierzchniowego z unikalną i opatentowaną technologią HSMG® podpisał umowę z Europejską Agencją Kosmiczną – międzynarodową organizacja krajów europejskich, której celem jest eksploracja, a także wykorzystanie przestrzeni kosmicznej. Kontrakt z Europejską Agencją Kosmiczną jest kontynuacją wcześniejszej współpracy w zakresie opracowania czujnika kriogenicznego opartego na grafenowym półprzewodnikowym elemencie sensorycznym.

„Współpraca z Europejską Agencją Kosmiczną jest kontynuacją projektu, który z sukcesem prowadzimy od dwóch lat. Pierwszy etap zakończył się sukcesem. Cieszy nas, że tak uznany, międzynarodowy partner wielokrotnie podkreślał, że współpraca z Advanced Graphene Products przebiega wzorowo. Teraz wchodzimy w nowy etap projektu, który zapowiadaliśmy inwestorom podczas Road Show. Celem projektu jest doprowadzenie go do poziomu TRL6 . Wykonany czujnik ESA wykorzysta do zastosowań w warunkach kriogenicznych, w celu pomiaru temperatury i natężenia pola magnetycznego, na przykład w pojazdach kosmicznych. Jestem przekonany, że nasz czujnik odegra istotną rolę w odkrywaniu przestrzeni kosmicznej” – powiedział Maciej Gałązka, Prezes Zarządu Advanced Graphene Products S.A.

Advanced Graphene Products jest autorem metody wytwarzania grafenu High Strength Metallurgical Graphene (HSMG®). Ten rodzaj grafenu powstaje dzięki zaawansowanej metodzie wzrostu na ciekłym metalu. Proces ten jest w pełni kontrolowany i umożliwia produkcję wielkopowierzchniowego grafenu quasi-monokrystalicznego. Uzyskując grafenowe wstęgi mamy możliwość transferu grafenu na różne powierzchnie, które w ten sposób zyskują ponadprzeciętne właściwości. Przykładem są właśnie różnego rodzaju czujniki, które muszą niezawodnie pracować w krytycznych temperaturach.

Współpraca z Europejską Agencją Kosmiczną ma charakter długofalowy. Realizacja obecnego projektu potrwa 18 miesięcy, natomiast jego wartość wyniesie 60 tys. Euro.

Więcej informacji na stronie firmy Advanced Graphene Products