Farnell wprowadza do oferty najnowsze mierniki LCR Rohde & Schwarz

Farnell rozpoczął dostawy nowej serii mierników R&S LCX firmy Rohde & Schwarz. Są to pierwsze uniwersalne mierniki LCR, przeznaczone dla branży kontrolno-pomiarowej, w których rozszerzono zakres pracy do 10 MHz dla komponentów działających z prądem przemiennym. Urządzenie świetnie sprawdzi się u inżynierów poszukujących odpowiednich kondensatorów, cewek i rezystorów oraz filtrów analogowych, dopasowanych do tworzonych aplikacji. Modele serii R&S LCX cechują się precyzją pomiaru impedancji i wysoką dokładnością.

Rodzina R&S LCX obejmuje wysoce wydajne, a zarazem uniwersalne mierniki firmy Rohde & Schwarz, które pozwalają efektywnie wykonywać wszelkie standardowe pomiary impedancji, a także niektóre specjalistyczne pomiary wybranych komponentów. W ramach serii znajdziemy mierniki o bardzo dużej dokładności, potrzebnej w przypadku prac badawczo-rozwojowych. Jednocześnie są to urządzenia niezwykle szybkie, a więc stosowne do środowisk produkcyjnych i systemów kontroli jakości.

Kluczowe cechy mierników LCR serii R&S LCX to:

  • Zakres częstotliwości pracy: Miernik R&S®LCX100 pracuje w paśmie od 4 Hz do 300 kHz, a model R&S®LCX200 ma górny limit częstotliwości na poziomie 500 kHz, który można programowo rozszerzyć do 1 MHz lub 10 MHz.
  • Wszechstronna funkcjonalność: Dostępne są wszystkie funkcje programowe i elementy sprzętowe, potrzebne w zastosowaniach produkcyjnych. Obejmuje to między innymi zdalne sterowanie i rejestrowanie wyników. Ponadto możliwy jest montaż w szafie rackowej i dostępny jest kompletny wybór uchwytów do testowanych elementów.
  • Łatwość użycia: Aparatura jest nowoczesna i działa intuicyjnie dzięki dużemu wyświetlaczowi z pojemnościowym ekranem dotykowym. Wirtualna klawiatura pozwala na wykonywanie pomiarów za pomocą pojedynczych dotknięć ekranu. Często używane funkcje są bezpośrednio dostępne z poziomu klawiszy na froncie urządzenia.
  • Zastosowania: Rodzina R&S LCX, obejmująca zaawansowane mierniki impedancji, świetnie sprawdzi się podczas testowania większości urządzeń pracujących z prądem przemiennym o częstotliwości 50 Hz lub 60 Hz, a więc do badania urządzeń stosowanych np. w domach. Ponadto obsługa wyższych częstotliwości umożliwia badanie elementów wykorzystywanych w samolotach, pracujących z zasilaniem o częstotliwości 400 Hz. Mierniki mogą też posłużyć do badania czujników sejsmicznych, pracujących z niskimi częstotliwościami. Sprawdzą się też przy badaniu układów komunikacyjnych o dużej mocy, funkcjonujących w paśmie megahercowym.

Rodzina mierników LCR serii R&S®LCX firmy Rohde & Schwarz jest już teraz dostępna do nabycia w sklepie Farnell.

O autorze