Konferencja Embedded World 2022 zbliża się wielkimi krokami

W dniach 21-23 czerwca 2022 w Norymberdze odbędzie się tegoroczna edycja konferencji Embedded World. Konferencja została przełożona z pierwotnego terminu, ale aktualnie wszystko wskazuje na to, że wydarzenie odbędzie się tym razem w terminie. Embedded World to największa coroczna konferencja dotycząca elektroniki wbudowanej w Europie. Jest to zarazem pierwsza „fizyczna” edycja wydarzenia od wybuchu pandemii COVID-19.

Jednym z najważniejszych zagadnień dotyczących Internetu rzeczy poruszanych na konferencji będzie przetwarzanie danych w urządzeniach brzegowych (Edge computing). Polega to na tym, że coraz więcej operacji na danych jest wykonywane w urządzeniach brzegowych (np. inteligentnych czujnikach) kosztem przetwarzania w chmurze. Możliwe to było dzięki zwiększeniu mocy obliczeniowej mikrokontrolerów i układów obliczeniowych w sensorach. Kolejnym, niezmiennie istotnym tematem jest bezpieczeństwo urządzeń wbudowanych. Tyczy się to zarówno zagadnień cyberbezpieczeństwa, jak i niezawodności urządzeń. Omówione zostaną także obowiązujące standardy.

Podczas konferencji odbędą się trzy wystąpienia (keynote) dotyczące kluczowych tematów w branży. Steve Douglass z Lattice Semiconductor omówi tematykę zdolności do adaptacji w środowisku embedded. Dr Matthias Klauda z firmy Robert Bosch opowie o aktualnych trendach w architekturze systemów motoryzacyjnych. Natomiast Patricia Shaw z Beyond Reach Consulting zaprezentuje problemy etyczne podczas implementacji systemów sztucznej inteligencji.

Tradycyjnie, wraz z Embedded World, odbędzie się konferencja Electronic Displays, skupiona na najnowszych trendach w zakresie wyświetlaczy.

Więcej informacji na temat konferencji znajdziesz na stronie www.embedded-world.eu

O autorze