LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Miniaturowy sensor CO2 Infineon XENSIV PAS CO2 w ofercie Mouser

Mouser Electronics wprowadził do oferty czujnik CO2 XENSIV PAS CO2 firmy Infineon Technologies. Układ wykorzystuje technologię spektroskopii fotoakustycznej (PAS). Elementem pomiarowym jest tu czuły mikrofon MEMS, który wykrywa zmianę ciśnienia generowaną przez molekuły CO2 w komorze sensora. W rezultacie otrzymujemy czujnik o znacząco mniejszych wymiarach, co daje oszczędność o ponad 75% w porównaniu do innych sensorów na rynku.

Czujnik Infineon XENSIV PAS CO2 zawiera fotoakustyczny tor pomiarowy (detektor, źródło podczerwone, filtr optyczny), mikrokontroler do celów przetwarzania danych i algorytmów, a także klucz MOSFET sterujący źródło światła. Mikrokontroler konwertuje sygnał z mikrofonu MEMS na dane wyskalowane w ppm, dostępne za pośrednictwem interfejsów I2C, UART oraz PWM. Czujnik mierzy nasycenie CO2 w zakresie od 0 do 10 000 ppm z dokładnością 30 ppm lub 3% odczytu.

Cechy takie, jak bezpośredni odczyt w ppm, możliwość montażu powierzchniowego, a także stosunkowo prosty projekt zapewniają łatwą integrację w aplikacjach z zakresu inteligentnego domu, autamotyki budynkowej, stacji pogodowych, oczyszczaczy powietrza i wielu innych.

Więcej informacji na stronie https://www.mouser.pl/new/infineon/infineon-xensiv-pas-co2-sensor/