Farnell rozpoczął sprzedaż komponentów mocy marki Power Integrations

Farnell wzmocnił swój kompleksowy wybór układów mocy dodając do niego wyspecjalizowane komponenty do sterowania bramkami, produkowane przez firmę Power Integrations.

Wybór wysokiej mocy układów marki Power Integrations sprowadza się do serii:

Układy dużej mocy, wytwarzane przez firmę Power Integrations można stosować jako łatwe w połączeniu elementy sterujące bramkami tranzystorów IGBT z napięciami zaporowymi z zakresu od 600 V do 6500 V, dostarczające od 1 W do 20 W mocy na bramkę na kanał. Dostępne są też układy sterujące dla tradycyjnych MOSFETów i układów MOSFET lub IGBT, wykonanych z węglika krzemu. Układy serii SCALE to kluczowe komponenty dla systemów dużej mocy. Są to np. systemy stosowane w energetyce słonecznej i wiatrowej, w napędach silników przemysłowych, motoryzacji, pojazdach elektrycznych, na kolei i do przesyłania energii stałoprądowymi liniami wysokiego napięcia.

Uniwersalna technologia układów sterowania bramkami, opracowana przez firmę Power Integrations, obejmuje też podzespoły typu plug-and-play. W ich skład wchodzi duży wybór modułów sterujących wysokiej mocy i wysokich napięć. Wszystkie układy sterujące typu plug-and-play zawierają przetwornice stałoprądowe, zabezpieczenia przeciwzwarciowe, zabezpieczenia na wypadek napływu zbyt dużej ilości energii ze sterowanych obwodów o dużej indukcyjności, funkcje monitorowania napięcia zasilania i wiele innych przydatnych cech.

Komponenty wysokiej mocy firmy Power Integrations są teraz dostępne do nabycia z szybką wysyłką ze sklepu Farnell.

O autorze