Nowe, miniaturowe sterowniki bramek MOSFET produkcji Toshiba

Toshiba wprowadziła do oferty pięć nowych sterowników bramki MOSFET. Seria TCK42xG sprawdzi się w szerokim zakresie aplikacji, w tym w urządzeniach zasilanych bateryjnie, konsumenckich oraz przemysłowych. Napięcie sterujące bramki są niezależne od napięcia wejściowego. Układy zawierają także zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem, co pozwala chronić sterowane tranzystory.

Nowości oferują sterowanie napięciem bramka-źródło o wartości 10 V lub 5,6 V, zależnie od modelu. Różne modele mogą pracować z różnymi liniami zasilania – od 5 V do 24 V. Dostępne układy to: TCK420G dla zasilania 24 V, TCK422G i TCK423G dla 12 V, TCK424G dla 9 V, a także TCK425G dla 5 V.

Każdy sterownik zawiera pompę ładunku, zapewniającą stabilne napięcie bramka-źródło na zewnętrznym kluczu MOSFET, podczas gdy napięcie wejściowe jest dopuszczalne w zakresie od 2,7 V do 28 V. Pozwala to na przełączanie dużych prądów. Dodatkowo, można go użyć w konfiguracji sterującej dwa tranzystory N-kanałowe w konfiguracji back-to-back.

Układy są dostępne w obudowach WCSP6G o wymiarach 1,2 x 0,8 mm, co czyni ją jedną z najmniejszych na rynku.

Więcej informacji na stronie TCK42xG

O autorze