RENEX Group dystrybutorem Arcadii

Grupa RENEX poinformowała o nawiązaniu współpracy dystrybucyjnej firmą Arcadia – włoskim producentem specjalistycznych rozwiązań magazynowych. Firma Arcadia jest producentem specjalistycznych systemów magazynowych. Tworzone przez nią rozwiązania służą optymalizacji zarządzania zasobami w produkcji elektroniki.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy Arcadia, celem tej prężnie rozwijającej się i zdobywającej renomę firmy jest projektowanie i produkcja systemów upraszczających i zwiększających wydajność i efektywność procesów produkcyjnych firm działających w branży SMT.

Arcadia tworzy światową sieć dystrybutorów swoich produktów i systemów, wchodząc we współprace z wybranymi podmiotami specjalistycznymi działającymi na rynkach europejskim i południowo-amerykańskim.

Do oferty Grupy RENEX wchodzi między innymi opracowany przez firmę Arcadia system Archimedes. Obejmuje on specjalistyczne regały i wózki magazynowe do przechowywania komponentów SMT. Jego główną funkcją jest wsparcie pracowników produkcji w opracowywaniu list potrzebnych komponentów, określenie ich położenia w magazynie, ułatwienie ich pobrania i odłożenia nadmiaru po zakończeniu produkcji w odpowiednie miejsce. Tym samym rozwiązanie pozwala na skrócenie czasu potrzebnego na przygotowanie się do przezbrojenia urządzeń w toku produkcji, co w konsekwencji zwiększa wydajność i redukuje ryzyko związane z możliwymi przestojami spowodowanymi złą organizacją magazynu.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX.

Więcej na www.renex.pl

O autorze